United jsou odhodláni platit za Fergusonův bojkot

United jsou odhodláni platit za Fergusonův bojkot

Manchester United je připraven platit pokuty za svého legendárního kouče Alexe Fergusona, který odmítá poskytovat povinné rozhovory po zápasech televizní stanici BBC. Za první takový prohřešek hrozí trenérům postih ve výši 1000 liber (30.000 korun), za celou sezonu by pokuty činily 60.000 liber (1,8 milionu korun).

Ferguson ignoruje BBC kvůli tomu, že v roce 2004 odvysílala dokument "Otec a syn", v němž vylíčila jeho syna Jasona tak, že při práci agenta využívá vliv a postavení svého slavného otce.

Bojkot osmašedesátiletému trenérovi až dosud procházel, ale před letošní sezonou vedení Premier League zavedlo nová pravidla pro komunikaci s médii, která Ferguson po obou úvodních zápasech porušil.

"Mrzí nás, že záležitost mezi BBC a Sirem Alexem Fergusonem se stále nepodařilo vyřešit tak, aby poskytoval po zápasech interview. Budeme situaci dál sledovat a jsme připraveni kterékoli straně nabídnout pomoc," uvedli zástupci anglické ligy v prohlášení.

Fergusona před mikrofonem BBC zastupuje asistent a vedení klubu s tím souhlasí. "Mike Phelan je schopen podávat analýzy a komentáře. Podporujeme postoj našeho trenéra," konstatovalo vedení Manchesteru.

Bývalý anglický reprezentant a nynější fotbalový expert Alan Shearer míní, že Ferguson názor nezmění. "Podle mě s nimi mluvit nezačne. Drží slovo, je to zásadový člověk," řekl bývalý kanonýr.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.