Blažek cítí, že má poslední šanci na Ligu mistrů

Ve svých sedmatřiceti letech si brankář Jaromír Blažek uvědomuje, že má letos možná poslední šanci ještě si zahrát ve věhlasné Lize mistrů. O to víc jej mrzí špatná výchozí pozice Sparty, která musí ve středeční odvetě 4. předkola v Žilině dohánět manko z prvního zápasu; na Letné prohrála 0:2 a skoro každý ji odepisuje. Blažek věří v možné středeční drama, sám by si přál, aby Sparta Žilinu znervóznila rychlým vedoucím gólem.

Blažek cítí, že má poslední šanci na Ligu mistrů
"A pak se děj vůle boží," podotkl Blažek s úsměvem na dnešní předzápasové tiskové konferenci na žilinském stadionu Pod Dubňom. Až se ve středu postaví před vyprodaný jedenáctitisícový stadion, nerad si bude připouštět, že možná naposledy v kariéře jako aktivní hráč uslyší podmanivou znělku Ligy mistrů.

Zkušený gólman po sezoně možná skončí s kariérou, další možnost zahrát si nejlepší evropskou klubovou soutěž se mu už třeba nenaskytne. "Je jasné, že v mém věku je tohle jedna z posledních možností na Ligu mistrů. Do padesáti let přece chytat nebudu," prohlásil Blažek.

Musí věřit v to, že se budou činit jeho spoluhráči v útoku. Sparta stojí před těžkým úkolem na Slovensku nejméně dvakrát skórovat a pokud možno neinkasovat. To bude zase výzva pro Blažka, který je sám zvědavý na to, jak bude fungovat jeho spolupráce s nově sestavenou obranou.

Kvůli žlutým kartám ve středu bude Sparta postrádat stabilní stopery Řepku s Brabcem, dlouhodobě je mimo hru zraněný Kušnír. "Každý zásah do standardní obranné čtyřky se musí někde projevit. Jediný, kdo zůstal, je Pamič. I tím to budeme mít složitější, ale jde o jediný zápas a může se stát cokoliv. Třeba to kluci odehrají fantasticky a nebude co řešit," přál si Blažek.

V Žilině povede zřejmě Spartu do bitvy při Řepkově absenci jako kapitán a nejzkušenější hráč. Blažek věří, že mužstvu pomůže i netradiční třídenní soustředění v Rajeckých Teplicích, kam pražský tým vyrazil už v neděli, netradičně tři dny před zápasem. "Oprostili jsme se od věcí, které kolují doma. Měli jsme čas soustředit se jen na sebe a na zápas samotný," uvedl Blažek.

Sám důrazně popírá, že by ve sparťanském táboře vládla napjatá atmosféra, poté co tým nezvládl první zápas se Žilinou a v sobotu prohrál i s ligovým lídrem z Plzně. "Vyjdu z toho, co se odehrává v českých médiích. Je to vymyšlené, nikdo se nehádá, nikdo na nikoho nekřičí. Máme dobrou náladu," tvrdil Blažek den před žilinskou odvetou.