Campbell přestoupil do Portsmouthu

Campbell přestoupil do Portsmouthu

Anglický Portsmouth získal v úterý novou výraznou posilu. Bývalý obránce Arsenalu a anglický reprezentant Sol Campbell podepsal ve Fratton Parku, kde v pondělí úspěšně absolvoval lékařské testy, dvouletou smlouvu.

Arsenal uvolnil jednatřicetiletého středního obránce v červenci, protože hráč údajně toužil po nové výzvě. O Campbella, který strávil na Highbury pět let, měl zájem také Newcastle. Souboj o hráče naopak předem vzdal Manchester City.

"Řekl jsem mu, že je Portsmouth ... skvělý klub na přestup," řekl kouč Pompey Harry Redknapp. "V současnosti je to velmi ambiciózní klub. Chystáme se pokračovat v nastoupené cestě kupředu a on může být součástí něčeho velmi vzrušujícího," doplnil Redknapp. "Je to top, top hráč, velká osobnost a myslím, že je pro nás skvělou posilou." Portsmouth získal Campbella zdarma jako volného hráče.

Rozhodnutí Campbella odejít na jižní pobřeží naopak překvapilo kouče Arsenalu Arsene Wengera. "Necítím žádnou lítost," řekl Wenger k rozhodnutí pustit hráče do jiného klubu. "Ale je to pro mne velké překvapení, protože odcházel s tím, že zamíří do zahraničí. Byl Portsmouth prodán do jiné země? Ne."

Portsmouth chce získat ke Campbellovi ještě Sylvaina Distina z Manchesteru City nebo Ryana Nielsena z Blackburnu. Trenér Portsmouthu Redknapp má zájem i o anglického gólmana Rovers Davida Jamese.

Campbell na konci sezóny oznámil, že chce opustit Gunners po pěti letech kvůli nové výzvě. Za Arsenal odehrál vysoký obránce 197 utkání a vyhrál s týmem pět velkých trofejí. Zahrál si i letošní finále Ligy mistrů s Barcelonou, v němž dal gól. Na Highbury přišel z Tottenhamu v roce 2001.

[ 8.8.2006 - bbc.co.uk / eFotbal.cz ]Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.