Hašek se v distribuci vstupenek spřáhl se Sazkou

Hašek se v distribuci vstupenek spřáhl se Sazkou

Počínaje zápasem proti Skotsku se vstupenky na kvalifikaci EURO 2012 budou distribuovat přes síť terminálů Sazky. Ta by z byznysu měla mít zhruba desetiprocentní profit. Až dosud si fotbal distribuoval lístky sám. Vazba mezi předsedou fotbalového svazu Ivanem Haškem a generálním ředitelem Sazky Alešem Hušákem je pevná jak helvétská víra.

Fotbalový svaz vypsal výběrové řízení, ve kterém z pěti přihlášených firem postoupily dvě do finále a v něm Sazka zdolala Ticketpro. "Co rozhodlo v její prospěch? Že má v republice přes 6000 poboček," řekl místopředseda fotbalového svazu Dalibor Kučera. Ticketpro uvádí 665 distribučních míst.

"Smlouva je před podpisem. Pracujeme tak, aby byl systém k dispozici před zápasem se Skotskem," potvrdil mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

Na první duel kvalifikace, kterým bude zápas s Litvou, se ještě vstupenky prodávají tradičním způsobem a k mání jsou za 500, 350 a 200 Kč. Na zápas se Skoty 8. října v Edenu se budou lístky prodávat za 950, 700 a 300 korun. Příjem distributora vstupenek se bude pohybovat v řádu statisíců korun.

Jde o další společný byznys Sazky s Českomoravským fotbalovým svazem poté, co svaz prodal firmě KPS Media, tedy dceřiné společnosti Sazky, vysílací práva na ligu. Přitom v minulosti prodával český fotbal vysílací práva na ligu přímo Nově nebo ČT.