Mourinho vše popřel, Beníteze s Capellem prý nekritizoval

[b]AKTUALIZOVÁNO[/b] Prostořeký kouč Realu Madrid José Mourinho údajně opět zkritizoval své trenérské kolegy. Podle britského deníku Daily Mirror se tentokrát pustil do trenéra anglické fotbalové reprezentace Fabia Capella a svého nástupce v Interu Milán Rafela Beníteze. Sedmačtyřicetiletý Portugalec však následně popřel, že by se na adresu obou kolegů kriticky vyjadřoval a tvrdí, že tomuto listu žádný rozhovor neposkytl.

Mourinho vše popřel, Beníteze s Capellem prý nekritizoval
Daily Mirror citoval Mourinhova slova, že Capello je hlavním důvodem, proč Anglie vypadla na nedávném mistrovství světa v osmifinále. "Problém je v trenérovi. Capello umí s hráči jednat jen jedním způsobem. Zeptejte se kohokoliv v Realu. Nedokáže se změnit a hráče nemůžete vést jen tím, že na ně budete řvát. Musíte jim dát pocit, že jsou výjimeční," uvedl podle listu Mourinho na adresu jednoho ze svých předchůdců na lavičce "Bílého baletu".

Proto podle něj Anglie nemůže pod Capellem, který s Realem v letech 1997 a 2007 vyhrál španělskou ligu, uspět. "Nemůžou fungovat dohromady. Nezná hráče, ti z něj mají strach a nikdy pro něj nebudou hrát," prohlásil údajně bývalý trenér Porta, Chelsea a Interu Milán.

Benítez měl schytat Mourinhovu kritiku za to, že opustil Liverpool v dezolátním stavu. "Roy Hodgson (Benítezův nástupce, pozn. red.) to má strašně těžké. Liverpool byl v posledních letech rok od roku horší a horší," řekl podle listu Mourinho. "Navíc v týmu kromě Jamieho Carraghera, Stevena Gerrarda, Pepeho Reiny a Fernanda Torrese, pokud nemyslí na přestup, nejsou vítězní hráči," dodal.

Mourinho se také o španělského kouče nezapomněl otřít v souvislosti s jeho nástupem do Interu, se kterým portugalský trenér v minulé sezoně vyhrál Ligu mistrů, Serii A i Italský pohár. "Benítez přišel do ráje. Nebude muset dřít jako já, protože je v klubu, kde má všechno připravené," prohlásil údajně.