Ani Chelsea mě nezmění, tvrdí někdejší dělník Ramires

Nová posila Chelsea brazilský záložník Ramires ještě před pár lety při své cestě za fotbalovou kariérou střídal tréninky s osmihodinovými směnami na staveništi. Za dva týdny práce dostával 80 až 100 realů (zhruba 1000 korun).

Ani Chelsea mě nezmění, tvrdí někdejší dělník Ramires
"Dělal jsem to šest nebo sedm měsíců. V Brazílii je to normální takhle přilepšovat rodině," řekl třiadvacetiletý hráč novinářům v tréninkovém centru Chelsea v Cobhamu.

Po nedávném přestupu z Benfiky Lisabon si zvyká na život mezi pohádkově placenými fotbalovými hvězdami, ale na někdejší dřinu nezapomněl. "Taky mám pořád stejné přátele jako tenkrát. Pomáhá mi to zůstat stále stejný," prohlásil fotbalista, za kterého londýnský klub zaplatil 22 milionů eur (asi půl miliardy korun).

Pracovitostí vyniká i na hřišti a díky své ohromné výdrži a energii si vysloužil přiléhavou přezdívku. "V Cruzeiru mi fanoušci říkali Modrý Keňan (podle barvy klubového dresu). Když jsem přestoupil do Benfiky, stal se ze mě Červený Keňan a teď jsem zase modrý. Je to kvůli práci, kterou odvádím na hřišti, a protože pořád běhám. Těší mě to," uvedl Ramires, který během jediné sezony v Benfice pomohl týmu získat mistrovský titul po pětileté pauze.

Počítá s tím, že mu dá dost práce zvyknout si v Anglii na jiný styl hry. "V Evropě jsem už rok. Samozřejmě v Portugalsku se nehraje tak tvrdě, ale vím, co mě čeká. Fyzický kontakt ke hře patří. Taky ovládám skluzy a neuhýbám. Těším se na to," dodal spoluhráč českého gólmana Petra Čecha.