Chigou do Sparty, či do Slavie?

Praha mívala v posledních letech v nejvyšší fotbalové soutěži vždy čtyři kluby (jednou v 90. letech dokonce pět – Sparta, Slavia, Bohemians, Dukla a Žižkov). V této sezoně, po spadnutí střížkovských Bohemians až do ČFL, zbyl v Gambrinus lize jen pražský trojlístek (Sparta, Slavia, Bohemians 1905). A když Slavia hrála s Olomoucí už v pátek a Sparta s klokany vyjížděli v 7. kole ven, nebylo v hlavním městě kam jít na ligový fotbal.

Chigou do Sparty, či do Slavie?
Ještě ve druhé lize Praha šlape, Sparta B, Dukla i Viktoria Žižkov se v úvodu pěkně naskládaly v horním patře tabulky, letenská rezerva sice do nejvyšší soutěže postoupit nemůže (ledaže by áčko spadlo), ale Dukla s Viktorkou by rády navázaly na staré dobré ligové časy.

V nedělním slunečném dopoledni je derby na Žižkově připomnělo, zápas Viktorie s Duklou přinesl fotbal slušně úrovně. Návštěva takřka ligová, téměř 2500 diváků. Na lavičkách bývalí ligoví trenéři i hráči: Martin Pulpit na žižkovské, Luboš Kozel a Jan Suchopárek na hostující. Tradičním místa k stání, u bývalých hodin obsadili zase staří sparťané – Horst Siegl a předseda ČMFS Ivan Hašek. Ten pozorně sledoval výkon pravého záložníka Dukly – Pavla Haška. Totiž svého syna.

Až do 79. minuty mohl být spokojený, Dukla vedla od 15. minuty pohotovým gólem sedmadvacetiletého kamerunského útočníka z Julisky Daniho Chigoua 1:0, jenže pak přišly chvíle teprve dvacetiletého srbského střelce Viktorie Miroslava Markoviče. Nejprve umístěnou ranou vyrovnal a pak minutu před koncem suverénně proměnil penaltu (2:1). Za pět kol nastřílel už šest žižkovských branek.

„Dani Chigou je vynikající útočník ligových kvalit. Vůbec nechápu, jak to, že už dávno nehraje ve Spartě či ve Slavii,“ kroutil hlavou po derby žižkovský trenér Martin Pulpit. „Skauti pražských S by se asi měli zajet podívat na Julisku. Chigou by se v první lize určitě prosadil. Myslím si, že by se prosadil i v evropských pohárech, je to totiž útočník nadstandardních kvalit s neuvěřitelným čichem na brankové situace,“ vysvětlil Pulpit.

Žižkovský kouč přitom, možná skromně, možná takticky, zapomněl na „svého“ Markoviče. Ten odešel z Baníku Ostrava nejprve na hostování do Čáslavi, nyní na Žižkov. Opravdu to není k pochopení. Pražská S (ale právě i Baník Ostrava) se střelecky trápí. Na Letné budiž, tam v útoku nastupují již dva důrazní afričtí „bojovníci“ – Wilfried a Kweuke, ale Slavia v pátek nastoupila proti Olomouci bez jediného klasického útočníka. A to si ve druhé lize střílejí góly hráči, jako Chigou či Markovič...