Atlético nadělovalo, zářil nejen Forlán, ale i Ujfaluši

Hráči Atlétika Madrid vstoupili tři dny po premiérovém zisku evropského Superpoháru do sezony španělské ligy pondělním vítězstvím 4:0 nad Gijónem a vedou tabulku. Dva góly vstřelil nejlepší hráč mistrovství světa Diego Forlán, podle listu Marca byl však hvězdou zápasu bývalý český reprezentant Tomáš Ujfaluši.

Atlético ještě před výkopem ukázalo téměř 40.000 divákům na stadionu Vicente Calderóna Superpohár, který v pátek získalo po výhře nad Interem Milán, a důvod k radosti jim dalo i v zápase.

Skóre otevřel po jedenácti minutách záložník Jurado, pro nějž byl ovšem pondělní duel zároveň derniérou v klubu - má totiž namířeno do německého Schalke. "Fotbal už je takový. Přicházejí nabídky, které se nedají odmítnout. Je to dobré rozhodnutí pro něj i pro klub," řekl na adresu čtyřiadvacetiletého Španěla trenér Atlétika Quique Sánchez Flores.

Další dva góly madridského celku zaznamenal uruguayský kanonýr Forlán, jenž se trefil v obou poločasech a potvrdil svou formu z nedávného MS, kde dostal Zlatý míč pro nejlepšího hráče. Skóre uzavřel v nastavení Portugalec Simao.

Velkou chválu si ovšem vyslechl i obránce Ujfaluši, jenž v minulém týdnu vyloučil svůj návrat do české reprezentace. "Bylo to jeho skvělé představení. Má baterky na to, aby běhal nepřetržitě tři dny. Perfektní v obraně i útoku," napsal o dvaatřicetiletém Ujfalušim server marca.com.