S pohárem se ostudně loučí tři celky 1. ligy

Hráči Příbrami, Slovácka a Bohemians 1905 opouštějí domácí pohárovou soutěž hned na jejím začátku. V druhém kole Ondrášovka Cupu Příbramští prohráli na hřišti vedoucího týmu ČFL v Písku 0:1. "Klokani" se v penaltovém rozstřelu museli sklonit před druholigovým Varnsdorfem a Slovácko také na penalty podlehlo Břeclavi, která hraje jen MSFL.

Výsledky 1. a 2. kola Ondrášovka Cupu

Ani další týmy z nejvyšší soutěže své soupeře nijak výrazně nepřehrály s výjimkou Teplic a Ústí nad Labem, které nasázely divizním soupeřům po pěti gólech. Zápas ostravského Baníku ve Slavičíně byl kvůli nezpůsobilému terénu odložen. Jablonec a Olomouc postoupily už dříve, obhájce trofeje Plzeň, stejně jako Brno, Spartu, Liberec a Hradec Králové vstup do soutěže teprve čeká.

Příbram pokračovala v rozpačitých výkonech z úvodu sezony a v Písku znovu potvrdila, že jejím hlavním problémem je střílení branek. Zatímco favorit svoje šance neproměnil, domácí se zásluhou Červenky prosadili už po čtvrthodině. Snahu o vyrovnání hostům podlomila v závěru červená karta pro Štochla.

Slovácko nedokázalo vyhrát v Břeclavi, kterou nedávno jeho béčko porazilo v MSFL hladce 3:0. Tehdy dal dva góly Makedonec Nestorovski, který se trefil i dnes, ale domácí Pacl vyrovnal a zápas dospěl k penaltám. Hned první neproměnil Volešák, ale rozhodnutí padlo až v osmé sérii, kdy selhal Kubáň.

Trenér Bohemians Pavel Hoftych zkusil ve Varnsdorfu některé náhradníky a na snaživého nováčka druhé ligy to nestačilo. Hosté museli dotahovat, neboť už ve dvanácté minutě se trefil Hozda, který před třemi lety nakoukl do ligy v Jablonci. Bálek stačil ještě před přestávkou vyrovnat, ale v 55. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Ibragimov a oslabený favorit už nedokázal vstřelit branku. Při penaltách nejprve neuspěl Držík, v šesté sérii Trubila nastřelil jen tyč, zatímco domácí Jordák se nemýlil.

Na postup se pořádně nadřela favorizovaná Slavia, která v Pardubicích před téměř třemi tisícovkami diváků zvítězila nejtěsněji 1:0. Pražané bez několika marodů a reprezentantů se museli v oboustranně útočném duelu s nováčkem ČFL až do posledních chvil strachovat o výsledek. Chytrým obloučkem v 34. minutě rozhodl Vlček.

Nepřesvědčivý výkon podaly také České Budějovice, které v nejsilnější sestavě zvítězily 2:0 na hřišti divizního Meteoru Praha. Dynamo poslal po půlhodině do vedení svým premiérovým soutěžním gólem v této sezoně Brazilec Hudson, v poslední minutě zpečetil skóre z brejku Mezlík. V brance hostů se poprvé představila posila ze střížkovských Bohemians Praha Belaň.

V předchozích dvou letech vypadla Mladá Boleslav hned na startu a ani tentokrát neoslnila. Na umělé trávě v Trutnově ji sice rychlým gólem uklidnil Kulič a Mendy ještě před poločasem pojistil vedení, ale tým, který ještě na jaře hrál jen krajský přebor, po změně stran zápas zdramatizoval. Ligový favorit byl nakonec spokojen i s nejtěsnější výhrou 2:1.

Na Teplice čekal v Brozanech nejen plný místní stadionek s 1500 diváků, ale i šestice hráčů s teplickou minulostí, včetně opor prvního týmu z přelomu století Radka Diveckého s Miroslavem Radou. Brozany dokázaly v první půlhodině klást odpor, ale pak si na Verbířův přímý kop naběhl Mareš a poslal míč do sítě. Domácí reklamovali faul tak vehementně, že Veleba musel s červenou kartou ze hřiště. A v oslabení inkasovali další čtyři góly, dva dal Došek, po jednom Melunovič a Ljevakovič.

Prvoligový nováček z Ústí nad Labem vyhrál 5:1 na hřišti divizní Přední Kopaniny, v jejímž dresu se objevili i čtyřicetiletý trenér Sparty Martin Hašek a další bývalý reprezentant Pavel Mareš. Jiný nositel slavného jména, syn někdejšího kanonýra Bittengel sice snížil na 1:2, ale pak už stříleli jen hosté. Ti se teď těší na 3. kolo se Slavií, i proto, že ho na rozdíl od ligy nemusejí hrát v teplickém exilu, ale na svém stadionu.

Ve hře zůstávají i divizní týmy - Konice, Vrchovina, Třebíč a Letohrad, který se postaral o velké překvapení, když zdolal gólem Bíra z penalty 1:0 druholigový Zenit Čáslav. Hulínský nováček MSFL vedl ještě sedm minut před koncem nad druholigovým Hlučínem brankami Číhala a Otruby 2:0, pak se ale v dresu hostí trefil dvakrát během dvou minut ze Slavie hostující Mareš. V penaltovém rozstřelu ale byli lepší domácí.