Chelsea uvízla v akci Cole na mrtvém bodě

Chelsea uvízla v akci Cole na mrtvém bodě

Chelsea se stále nedaří získat do svých služeb anglického levého obránce Ashleyho Colea z Arsenalu. Jednání obou klubů uvízla ve středu na mrtvém bodě poté, co se jejich zástupci nedohodli na výši odstupného.

Podle britského tisku si Kanonýři cení Colea na 25 milionů liber, zatímco angličtí šampioni za něj nabízejí pouhých 16,5 milionu. Ve svém prohlášení pak Blues uvedli, že částku zatím zvýšit nehodlají. "Chelsea jedná s Arsenalem o příchodu Ashleyho Colea. Učinili jsme Arsenalu velmi solidní nabídku, avšak požadavky Gunners jsou mnohokrát vyšší. Proto se oba kluby v nejbližší době nedohodnou," píše se v prohlášení.

Po středečním přípravném utkání s Celtikem Glasgow, který s Blues remizoval 1:1, trenér Chelsea José Mourinho prohlásil: "Naše nabídka byla hodná tak skvělého hráče, jako je Cole, ale Arsenal řekl ne. No nic, poohlédneme se jinde. Cole není jediný levý obránce na světě. S Arsenalem přesto neztrácíme trpělivost. Cole je hráčem Gunners, tudíž jsou to oni, kdo mohou říct ano, nebo ne. My zase rozhodujeme o tom, kolik chceme za hráče nabídnout. Nyní se nacházíme na horní hranici toho, co jsme ochotni obětovat a nedáme ani o libru víc," poznamenal.

Na otázku, zda si myslí, že Arsenal přistoupí na nabídku Chelsea, Mourinho reagoval: "To se musíte zeptat Arsenalu, ale dokud nepodepíšeme jiného levého beka, ta šance tu pořád je." Mourinho dále nezapomněl poznamenat, že by tento týden situaci rád rozlouskl, a pokud se Arsenal neuvolí Colea pustit, musí hledat jiné řešení.

Chelsea by ráda získala Colea jako náhradu za Asiera del Horna, jenž v létě odešel do Valencie, neboť Wayne bridge se trenérovi znelíbil a William Gallas se již dříve nechal slyšet, že z klubu raději odejde, pokud by měl hrát na jiném postu, než je střední obránce.

[ 10.8.2006 - Reuters / eFotbal.cz ]

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.