Slovácko doma nezaváhalo a přeskočilo 5 soupeřů

[hot]REPORT Z UTKÁNÍ[/hot] Jen necelou hodinu po tom, co se sparťané na Letné radovali na poslední chvíli z vítězství nad Jabloncem, nastoupili ke svému zápasu také fotbalisti Slovácka a Českých Budějovic. Z vítězství se nakonec radoval tým domácích a v tabulce minimálně do zátřka přeskočil hned pět svých soupeřů.

Slovácko doma nezaváhalo a přeskočilo 5 soupeřů
Z průměru prvního poločasu vykoukla hned v páté minutě šance budějovického Otepky, který se snažil protlačit k míči po centru ze strany. Na balón ale ani nedosáhl, a tak zůstal stav nerozhodný 0:0. Na druhé straně diváky ze sedadel zvedl až nenápadný pokus Fujerika. Ten se z dálky pokusil o lob, gólman Kučera na něj sice nedosáhl, ale míč skončil jen v postranní síti.

Výběr domácích se ke konci poločasu přeci jen gólu dočkal. Po pěkném centru Švancary se do Kučerovy branky hlavou trefil Nestorovski a poslal svůj tým do hubeného vedení. V zápětí se snažil vedení domácích pojistit Volešák, jeho střela ale skončila jen těsně mimo Kučerovu branku.

I do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji a byli lepším týmem. V 58. minutě se dokonce dožadovali po faulu Lenceviče na Fujerika pokutového kopu, rozhodčí Kocourek byl ale proti. Na druhé straně ojedinělý budějovický útok zakončil skvělou střelou k tyči Otepka, ještě lepší zákrok si ale připravil brankář Filipko, míč do branky nepustil.

Od pětašedesáté minuty se domácí dostali k opravdu enormnímu tlaku. Fujerikovu střelu ale obětavě vyrazil Černák a když se střela Švancary odrazila jen od tyče budějovické branky, zůstal stav i nadále nezměněn. Když se v 87. minutě sám na branku řítil Nestorovski, snad nikdo nepochyboval o navýšení vedení. Střelec si ale tváří tvář brankáři neporadil.

Slovácko se nakonec přeci jen z druhé branky radovalo. Do otevřené obrany Budějovic se hnala dvojice Volešák, Nestorovski. Hráči Slovácka si vyměnili dvakrát mezi sebou míč. Nestorovski předložil na konci ideálně Volešákovi, který mířil do odkryté brány. To bylo taky to poslední, co diváci viděli a po zásluze svým hrdinům zatleskali.

KOMPLETNÍ STATISTIKY UTKÁNÍ ZDE