Hostující chuligáni z Edenu dostali sprchu

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Zápas Hradce Králové se Slavií měl skandální úvod i průběh. Nikoliv na trávníku, ale v ochozech neútulného Všesportovního stadionu. Urážky, vzduchem létající pyrotechnika a sprcha vodním dělem.

Hostující chuligáni z Edenu dostali sprchu
Do ochozů se opět dostalo mnohem více než je oficiální kapacita (6 tisíc diváků). Podle odhadů mohlo být v ochozech patnáct tisíc diváků. Ještě v sedmé minutě se tlačila minimálně tisícovka fanoušků. O minutu později se jim podařilo dostat dovnitř jednou z bran stadionu. Pořadatelé ji zřejmě otevřeli z bezpečnostních důvodů. To byl úvod atraktivního televizního duelu. Taková návštěva přišla na Slavii naposledy v roce 1995.

Jen se dostali všichni do ochozů, začala úřadovat část slávistických „příznivců“. Na trávník létaly ze slávistického sektoru světlice, dýmovnice i další pyrotechnika. To se nelíbilo rozhodčímu Hrubešovi, ani místním radikálním příznivcům. A tak si šli vyřídit účty se sektorem hostí. „Pořadatelé nakonec situaci zvládli. Podařilo se slávisty dostat pod kontrolu,“ prohlásil delegát utkání.

„Měli jsme připraveny pořadatele, kteří celou situaci zvládli. Našich příznivců se dotkl moment, kdy slávisté zapálili ve svém sektoru naši vlajku. To bylo na fanoušky jak červený hadr na býka. Pořadatelé ale odvedli dobrou práci,“ uvedl Richard Jukl, ředitel FC Hradec.

Znepřátelené skupiny si chvíli přehazovaly světlice. Vzduchem létal i jakýsi kovový žebřík. Ke slovu nakonec přišlo i vodní dělo, kterým k velkému nadšení ochozů, hasiči osprchovali nejradikálnější slávisty. Zhruba v patnácté minutě pořadatelé dostali situaci pod kontrolu. I když oba fanouškovské tábory pokračovaly ve své pyroshow. „Atmosféra se mi celkově líbila. Je vidět, že i šest tisíc diváků (velký úsměv) dokáže udělat pěknou atmosféru,“ říkal po utkání spokojený brankář Slavie Martin Vaniak.