Jak by mohla večer vypadat sestava Sparty?

Jak by mohla večer vypadat sestava Sparty?

[hot]DNES OD 19:00[/hot] Sparťanští hráči jsou na startu Evropské ligy, ve které si budou chtít napravit reputaci za vyřazení v předkole Ligy mistrů a prodloužit pohárové účinkování až do příštího roku. Ve čtvrtečním premiérovém duelu proti Palermu si navíc budou přát zapomenout na poslední vystoupení v soutěži, v němž loni prohráli s Kodaní 0:3, stejně tak i na dvě porážky od Žiliny, která jim zabránila ve vstupu do elitní LM.

Spartě se proti Italům dlouhodobě nedaří

Sparta toužila hrát Ligu mistrů, nyní je jejím přáním vylepšit loňský nezdar v Evropské lize, kde byl nad její síly postup ze základní skupiny. "Cíle jsou jasné. Chceme napravit loňský neúspěch. Byli jsme kousek od postupu, takže bych si letos osobně přál hrát evropské poháry i na jaře. Musíme si ale uvědomit, že CSKA Moskva a Palermo jsou velmi kvalitní celky. Přesto, pokud budeme kompaktní, budeme se rvát o postup," prohlásil v minulých dnech sparťanský manažer a trenér Jozef Chovanec.

Stejně jako v závěru kvalifikace Ligy mistrů ale budou sparťany provázet potíže se složením mužstva. Kvůli žlutým a červeným kartám totiž nemohou nastoupit tři tvořiví záložníci - Matějovský, Kucka a Vachoušek. Jejich úkoly ve středu hřiště tak zřejmě bude zastávat Kamil Vacek, kterému se dařilo v posledních zápasech. Otázkou je, koho Chovanec pošle vedle něj - pokud zvolí variantu s Kladrubským, pak zřejmě na beku při absenci Kušníra dostane šanci znovu Adiaba.

Hosté dnes nepřiletěli do Prahy v ideálním rozpoložení. O víkendu prohráli v Brescii 2:3, přičemž z posledních osmi utkání na hřištích soupeře vyšli naprázdno už pošesté. Po dvou odehraných kolech je Palermo s jediným bodem na chvostu tabulky italské ligy a právě od utkání v Praze si tým trenéra Delia Rossiho slibuje, že jej nastartuje k lepšímu období.

Klubovému dění nepřispívá ani zájem evropských velkoklubů o Javiera Pastoreho. Argentinský záložník sice zbytek podzimu stráví na Sicílii, ale dá se předpokládat, že na jaře už bude hrát někde jinde.

Oběma týmům půjde i o navýšené finanční bonusy za výsledky, které od této sezony v Evropské lize zavedla UEFA. Za vítězství se bude nyní dávat 140.000 eur (3,5 milionu korun), za remízu poloviční suma, tedy o 20.000 respektive 10.000 eur více než v předchozí sezoně.

Zápas začne v 19:00, přímo jej odvysílá ČT4. Hlavním rozhodčím bude řecký sudí Anastassios Kakos, asistovat na pomezí mu budou Dimitrios Bozatzidis a Christos Baltas. Již tradičně budou na zápasy Evropské ligy delegováni i brankoví rozhodčí. Vyprodáno zatím zdaleka není - předpokládá se návštěva 12 tisíc fanoušků, z Itálie jich má dorazit odhadem 300.

Předpokládané sestavy:

Sparta: Blažek - Adiaba, Brabec, Řepka, Pamič - Hoheneder - Sionko, Vacek, Kladrubský, Kadlec - Wilfried.

Palermo: Sirigu - Cassani, Muňoz, Bovo, Balzaretti - Migliaccio, Bačinovič, Nocerino, Pastore - Maccarone, Hernández.