Palermo? Nadprůměrný tým, tvrdí Chovanec

Palermo? Nadprůměrný tým, tvrdí Chovanec

Po neúspěchu v play-off Ligy mistrů budou chtít sparťané potěšit své příznivce alespoň v Evropské lize. Ve čtvrtečním domácím utkání s italským Palermem však bude český mistr stejně jako proti Žilině postrádat klíčové hráče záložní řady. "Navíc možná nebude k dispozici Hejda," konstatoval generální sportovní manažer Jozef Chovanec.

Hrát evropské poháry i na jaře. To je teď kromě zisku mistrovského titulu hlavním cílem Sparty. První krok k jeho uskutečnění mohou Letenští udělat už ve čtvrtek, kdy sehrají úvodní utkání skupiny F Evropské ligy se sicilským Palermem.

Stejně jako v prvním zápase play-off Ligy mistrů se Žilinou (0:2) budou sparťané postrádat opory ze zálohy. Kvůli karetním trestům nemohou nastoupit Matějovský, Kucka a Vachoušek. "Navíc se nám zranil Hejda," upozornil Chovanec. "Dneska zkusí ještě trénovat. Uvidíme, zda bude moct nastoupit."

Skupina F nepatří k nejtěžším, Sparta při losování mohla dopadnout mnohem hůř. Chovanec však hovořil opatrně. "Musíme vycházet z reality. Vloni jsme měli těžkou skupinu, teď se to opakuje. Palermo s CSKA Moskvou jsou favoriti, o tom není potřeba mluvit," nechal se slyšet na tiskové konferenci.

Přesto chce s mužstvem uspět a vybojovat si účinkování v Evropě i pro jarní část. "Pokud budeme kompaktní a v nejsilnější sestavě, tak se o to chceme samozřejmě porvat. Jsme ale rozumní a víme, jací soupeři nás čekají. Věřím, že si ale sen splníme a půjdeme dál," dodal.

Palermu se zatím v italské Serii A nedaří. V prvním utkání uhrálo bezbrankovou remízu s Cagliari, o víkendu nestačilo na Brescii, které podlehlo 2:3. "I tak ale Palermo patří mezi nadprůměrné týmy. Každý rok hraje v italské lize o špičku, takže kvalita tam bezesporu je," je přesvědčen manažer Letenských.

"Jejich mužstvo je dobře takticky organizované a technicky vyspělé. Hráči mají dobře zaběhnuté automatismy," vyzdvihoval Chovanec silné stránky italského celku. "My ale máme zkušenosti s italskými týmy, je to klasická škola italského fotbalu. Palermo je hodně nebezpečné v přechodové fázi," dodal lodivod Sparty, která je jediným zástupcem českého fotbalu v pohárové Evropě.

Jak se bude chtít generální sportovní manažer vyrovnat s absencemi v záložní řadě? "Těch variant není moc, ale vyzkoušeli jsme si všechny možnosti. Rozhodneme se až zítra," nechtěl být Chovanec příliš konkrétní.

Předpokládaná sestava Sparty podle eFotbal.cz: Blažek - Adiaba, Brabec, Řepka, Pamič - Hejda - Sionko, Vacek, Kladrubský, Kadlec - Wilfried.