Nabuzený Čech chce triumf v Lize mistrů

Nabuzený Čech chce triumf v Lize mistrů

Brankář londýnské Chelsea Petr Čech doufá, že Blues v letošní sezóně konečně dokáží vystoupat na nejvyšší stupínek Ligy mistrů. Český reprezentant oslavil v klubovém dresu v minulé sezóně double. Cesta nejprestižnější klubovou soutěží však pro anglický celek skončila již v osmifinále, kdy byl vyřazen od budoucího vítěze Interu Milán.

Skvěle vyšel svěřencům Carla Ancelottiho úvod Premier League: čtyři zápasy, čtyři výhry, a když se k tomu přičte famózní skóre 17:1, musí srdce fanouška čtyřnásobného vítěze anglické ligy zaplesat radostí. „Všichni jsme ve velmi dobré náladě. V lize za sebou máme skvělý začátek sezóny, “ radoval se Čech.

Spokojený mohl být i po úvodním vystoupení Chelsea v letošním ročníku Champions League. Čisté konto na půdě slovenské Žiliny a přemožitele pražské Sparty sice neudržel, přesto mohl po závěrečném hvizdu slavit vítězství 4:1 a úspěšný vstup do milionářské soutěže. „Vstup do zápasu se nám vydařil. Dali jsme rychlý gól, z brejku pak druhý a po třetí brance jsme už mohli hrát v klidu a kontrolovat hru,“ zhodnotil utkání.

„V předchozích sezónách jsme skončili několikrát v semifinále, jednou jsme hráli i finále. Všichni věříme, že letos se nám podaří dojít až na úplný vrchol,“ přeje si osmadvacetiletý rodák z Plzně a dodal, že klíčem k úspěchu by mohla být osoba trenéra Ancelottiho a jeho zkušenosti. „Skvěle pracuje s hráči i zaměstnanci klubu,“ pochválil svého manažera.

Zároveň vyzdvihl i sílu mužstva. „Máme skvělého týmového ducha a samozřejmě obrovskou kvalitu v kádru. To je ale pouze začátek cesty. Nyní musíme vše přenést na hřiště a dál podávat kvalitní výkony,“ dodal gólman.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.