Jak chce Komňacký zastavit neporaženou Plzeň?

Jak chce Komňacký zastavit neporaženou Plzeň?

[hot]DNES OD 18:15[/hot] O víkendu se jabloneckým fotbalistům nepodařilo udržet nerozhodný výsledek s úřadujícím mistrem na Letné, a tak by v pátek chtěli zvládnout domácí reparát v úvodním utkání 9. kola proti dosud neporažené Viktorii Plzeň. Severočeši by se rádi stali prvním týmem, který zbrzdí rozjetou západočeskou mašinu. Zápas bude také odvetou za květnový finálový duel Ondrášovka Cupu, který Plzeň vyhrála 2:1.

Jablonec se Spartou předvedl spíše defenzivní hru, ale i tak si dokázal vytvořit šanci na gól. Doma ale bude zřejmě muset vsadit na jiný styl hry, přestože plzeňský průměr tří branek na zápas je varující a bez opatrné obrany se domácí neobejdou.

"Abychom zastavili Plzeň, musíme podat nadstandardní výkon, pohlídat rychlé přechody do útoku a dát si pozor na Pavla Horvátha. Pokud k tomu přidáme morálku, pak máme šanci," vyjmenoval trenér František Komňacký, co bude svým hráčům zdůrazňovat.

Plzni se v Jablonci daří, vyhrála tam dva z posledních tří zápasů. V lize drží neporazitelnost dokonce už od 11. dubna, tedy čtrnáct utkání. 50. ligový start si připíše Jan Rezek, jenž je aktuálně nejlepším ligovým kanonýrem.

Hosté jsou si vědomi, že je nečeká taková selanka jako naposledy při brankových hodech s Ústím nad Labem. "To nelze srovnávat. Čeká na nás mnohem konsolidovanější kádr, určitě nám Jablonečtí nedovolí tolik útočit, i když se o to samozřejmě budeme snažit," řekl před cestou do Jablonce trenér Pavel Vrba, který utkání nechce srovnávat s pohárovým duelem. "Liga je přece jen něco jiného," dodal.

Zápas začne v 18:15 v přímém přenosu stanice Nova Sport.

Předpokládané sestavy:

Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Drsek, Jablonský - Vošahlík, Pavlík, Jarolím, Kovařík - Lafata, Pekhart.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Rada - Petržela, Kolář, Horváth, Rezek - Bakoš.
Absence: nikdo - nikdo.