Tošič z CSKA: Sparta bude náročný soupeř

Tošič z CSKA: Sparta bude náročný soupeř

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Přestože hráči CSKA Moskva vstoupili do základní skupiny Evropské ligy jasnou výhrou 3:0 na půdě druholigového švýcarského Lausanne a díky skóre vedou tabulku před pražskou Spartou, čtvrteční výkon nepovažovali za ideální. Kouč Leonid Sluckij vytkl hráčům hlavně první poločas a připustil, že jim dokonce musel v kabině trochu domluvit. Nyní už Moskvané vyhlížejí domácí souboj s letenským týmem, který jim poslal vizitku vítězstvím 3:2 na Palermem.

Ruský celek dal ve Švýcarsku poměrně brzký gól, ale pak delší dobu příliš nepředvedl. "Sice jsme vstřelili rychle branku, ale nebyl jsem moc spokojený s tím, jak jsme odehráli zbytek první půle," prohlásil Sluckij. "Útočili jsme příliš zběsile a bez rozmyslu a mnohokrát jsme zbytečně ztráceli míč. V poločase jsem hráče upozornil, že nechci, aby se za každou cenu tak moc hnali do útoku," pokračoval kouč CSKA.

V polovině druhé půle celek z ruské metropole přidal pojistku a definitivně tím zlomil odpor domácích. "Po změně stran jsme trochu přeskupili řady a hned to bylo lepší. S ohledem na druhý poločas je skóre logické, ale je třeba říct, že soupeř se ukázal jako velmi silný tým," dodal Sluckij na adresu švýcarského celku, který v předkole vyřadil městského rivala CSKA Lokomotiv.

Moskevský tým, v jehož základní sestavě znovu scházel český útočník Tomáš Necid, se po čtvrteční výhře dostal do čela skupiny F a za čtrnáct dní se utká se Spartou. CSKA očekává mnohem složitější duel. "Dnes nám pomohlo, že jsme dali rychlý gól. Poté to nebylo tak těžké. Teď nás čeká Sparta, která porazila Palermo, takže je logické, že to bude náročný soupeř," mínil záložník Zoran Tošič. "My se ale soustředíme na sebe. Hrajeme doma a tam jsme vždy hodně nebezpeční," dodala letní posila.

Juventus Turín zatím neprobraly z dlouhodobé krize ani mohutné investice do nových posil a angažování kouče Luigiho Delneriho. "Stará dáma" dokázala otočit nepříznivé skóre 0:2 s Lechem Poznaň, ale v druhé minutě nastavení si nechala dát vyrovnávací gól na 3:3 a přišla o očekávané tři body. "Po tomhle výsledku bychom se měli zamyslet, co jsme udělali špatně a co dobře. Byli jsme schopni zvrátit nepříznivou situaci, ale pak jsme ztratili koncentraci," zlobil se Delneri.

Juventus podle něj doplácí na stále stejné chyby. "Máme stejné problémy jako v loňské sezoně - nejsme na hřišti dostatečně pozorní. Tentokrát jsem neviděl u soupeře žádnou výjimečnou kvalitu, o výhru jsme se připravili vlastními chybami a nedostatečnou koncentrací," dodal Delneri.

Lech, který ve třetím předkole Ligy mistrů vypadl se Spartou, oslavoval autora jednoho ze tří hattricků čtvrtečního programu Artjomse Rudnevse. Především jeho třetí gól přímo do horního rohu branky potěšil fotbalové labužníky. "Neumím vyjádřit slovy, co cítím. Vždy jsem snil o tom, že dám gól proti takovémuto klubu. Ale dát tři, to je fantastické. Bez debat to byl můj nejlepší zápas kariéry, takováhle věc, co se mi dnes povedla, mi zůstane navždy v paměti," zářil nadšením dvaadvacetiletý Lotyš.

Podobné pocity prožíval i španělský záložník Arisu Soluň Javito, který svému týmu jediným gólem zápasu vystřelil skalp obhájce titulu a čerstvého držitele Superpoháru Atlétika Madrid. Po výhře nad krajany měl ohromnou radost. "Jsem strašně šťastný, porazit takhle silného soupeře je úžasné. Když jsem dal gól, jediné, co jsem si přál, bylo utíkat za fanoušky a slavit s nimi," uvedl Javito.

Atlético bez zraněného českého beka Tomáše Ujfalušiho se přesvědčilo, že cesta za obhajobou nebude snadná. "V první půli jsme nebyli schopni dát si více než dvě přihrávky po sobě, nebyli jsme vůbec nebezpeční. Ukázalo se, že žádný zápas ve skupině nebude lehký," řekl trenér Quique Sánchez Flores.