Brabec vs. Kisel: kdo bude šťastnější mstitel?

Brabec vs. Kisel: kdo bude šťastnější mstitel?

Karol Kisel, jenž se v australském Sydney dlouho neohřál, se premiérově postaví proti svému bývalému trenérovi Jozefu Chovancovi, který se ho svého času zbavil jako nechtěného hráče. Žádná zatrpklost v něm ale nezůstala.

Jak se těšíte na opětovné setkání se Spartou? O motivaci máte určitě postaráno...

"Moc. Je to zvlášní záležitost. Pro mě tím víc, že sem ve Spartě čtyři roky působil. Zvýšená motivace bude, nejen kvůli panu Chovancovi, ale kvůli všemu, co jsem tam prožil. Znám všechny kluky, budu se chtít ukázat v co nejlepším světle, případně vstřelit gól. Mám rád charitu a nějakou tisícovkou bych rád přispěl."

Jste s bývalými spoluhráči v kontaktu?

"Momentálně v kontaktu asi ne, nebo si alespoň s nikým nevolám, ovšem potkáváme se ve městě. Největší kamarádi hrají v zahraničí, s nimi si telefonuji."

Co je podle vás největší zbraní současné Sparty?

"To není otázka pro mě. Silní jsou ve standardních situacích. Budeme si dávat pozor. Obecně má soupeř výborné hráče, kteří vždycky něco udělají nebo vymyslí. V derby byl vždy typický Řepkův faul, tak uvidíme."

Brabec: S Jarolímem jsme oba odváděli maximum

Erich Brabec zatím proti Slavii nastoupil jen jednou a to ji zrovna Karel Jarolím nevedl. Když ji nynější kouč týmu z Edenu trénoval, obránce na hřiště nepustilo zranění.

O vaší zvýšené motivaci se asi také vzhledem k problematickému odchodu ze Slavie nemusíme bavit, nebo už jste zapomenul?

"Chtěl bych říct, že není co zapomínat. Bylo to profesionální rozhodnutí, už je to pryč. Bylo to před rokem, za tu dobu jsem ušel kus cesty. Pro mě to bude poprvé, co budu hrát v dresu Sparty v Edenu a uděláme vše proto, abychom to výsledkově zvládli. Fanoušků se nebojím, když přijdou diváci, snad vytvoří atmosféru, která k derby patří.

Jaký máte nyní vztah s koučem Jarolímem?

Já jsem s ním problémy neměl, on podle jeho vyjádření se mnou taky ne. Oba dva jsme odváděli maximum.

Slavii se v posledních zápasech příliš nedaří, přesto, v čem je nejnebezpečnější?

"Je to technické mužstvo, hraje kombinačne, po zemi, využívá krátké narážečky. Derby nikdy není pohodové. Dobře si vzpomínám, že i když jsme ještě jako Slavia vyhráli 4:1, Sparta tenkrát snižovala na 2:1 a sranda to nebyla. Žádný zápas není pohodový, když aktuálně nemají střelce, neznamená to, že se právě v tomto zápase někdo neprobudí.

Související:

Co také řekli Jarolím a Chovanec před nejslavnějším derby?
Na fanoušky Sparty a Slavie čekají stovky policistů