Mičolovi stačily k trefě ve Francii tři minuty

Český útočník Tomáš Mičola rozhodl svým premiérovým gólem ve francouzské lize o výhře Brestu v Nancy, když mu ke vstřelení branky stačily jen tři minuty pobytu na hřišti. Do čela ligové tabulky se v šestém kole poprvé po 28 letech vyšvihlo St. Etienne.

Jednadvacetiletý Mičola v 67. minutě vystřídal spoluhráče Bruna Grougiho a svou příležitost na hřišti brzy využil. Druhou branku přidal v úplném závěru jeho spoluhráč Toure. Díky výhře 2:0 má Brest v tabulce už osm bodů, za dvě výhry a stejný počet remíz a porážek. Celé utkání odehrál i Mario Lička, s nímž Mičola v létě do Francie zamířil z Baníku Ostrava.

St. Etienne slaví historický návrat na první místo díky domácímu vítězství 3:0 nad Montpellierem. Jeho střelec Dimitri Payet přidal ke čtyřem předchozím gólům další dva a potvrdil své vedení v tabulce střelců.