Gólová přestřelka Boleslavi s Teplicemi skončila smírně

Mladá Boleslav přivítala na své půdě v 9. ligovém kole Teplice. Ve velmi atraktivním duelu viděli diváci celkem 6 gólů, které si oba celky rovnoměrně rozdělily. Ve třetím nedělním duelu chtělo poslední Brno rozšířit svou šestibodovou sbírku proti Bohemians a to se mu především díky trefě Dostálka ze závěru druhého poločasu podařilo.

Čtvrtý tým aktuální ligové tabulky Mladá Boleslav nastoupil na svém stadiónu proti Teplicím, které do města automobilů nepřijely pouze bránit. To předvedli hosté již po čtvrt hodině hry, kdy se po přihrávce Rosy řítil sám na gólmana Mareš, ale jeho střela lízla pouze břevno. Radost do hostujícího tábora tak přinesla až 24. minuta. Po obrovské chybě domácího Procházky se dostal k míči Mareš, udělal kličku Millerovi a poslal míč do prázdné brány.

Neuběhlo ani pět minut a bylo to o dvě branky. Vondrášek uvolnil Mareše, na kterého obrana Boleslavi zapomněla a teplický útočník rozvlnil síť podruhé. Domácí dvoubranková ztráta nepoložila, ba naopak. Ve 33. minutě si Mendy naběhl z druhé vlny na centr Kuliče, ale ze dvou metrů ve stoprocentní šanci přestřelil. Ještě v té samé minutě se po akci Chramosty dostal ke střele Kulič a ranou pod břevno snížil na 1:2. O remízový výsledek před odchodem do kabin se postaral ve 43. minutě Chramosta. Vedení na kopačky hostu vrátil v 74. minutě Vondrášek přesnou ranou pod břevno. Poslední branka padla až v nastaveném čase, kdy o dělbě bodů rozhodl mladoboleslavský Adrian Rolko.

Poslední Brno přivítalo pražské Bohemians 1905 a hned v páté minutě inkasovalo. Naštěstí pro zbrojovku padl gól Škody z postavení mimo hru a správně nebyl uznán. Krátce před koncem první půle se v nejlepším možném světle předvedl hostující brankář Sňozík, když reflexivně vyrazil střelu Střeštíka.

Hned po přestávce mohl domácí poslat do vedení obránce Dřížďal, ale jeho útočný výlet a následnou střelu z hranice vápna Sňozík s obtížemi vytěsnil. Brňané se v utkání přeci jen branky dočkali. V 81. minutě se na levé straně hřiště uvolnil Střeštík, jeho centr nadzvedl hostující Nikl pouze k Dostálkovi, jenž se zblízka nemýlil a rozhodl o třetí výhře Brna v letošním ligovém ročníku.