Chelsea je nezastavitelná, odnesl to Blackpool

Chelsea znovu ukázala svou vynikající střeleckou formu. V 5. kole anglické ligy doma zdolala nováčka Blackpool 4:0 a vylepšila si bilanci na 54 branek z posledních 13 ligových zápasů. Brankář Chelsea Petr Čech navíc pošesté za sebou na domácí půdě neinkasoval, dohromady již 601 minut.

Chelsea se navíc 21 góly v pěti úvodních zápasech postarala o nejlepší vstup do sezony v historii Premier League od jejího založení v roce 1992. Podle serveru BBC jde o nejlepší střelecký výkon v anglické nejvyšší soutěži od ročníku 1955/1956, kdy dal Wolverhampton také 21 branek.

Blackpool, v jehož sestavě chyběl bývalý mladoboleslavský hráč Ludovic Sylvestre, chtěl proti Chelsea co nejdéle držet čisté konto, ovšem podařilo se mu to jen 80 vteřin. Drogba zahrál roh a Kalou hlavou otevřel skóre. Ještě do půle se dvakrát trefil Malouda, který se dostal se šesti góly do čela tabulky střelců, a jednou Drogba. V úvodních pěti zápasech sezony se trefil popáté, navíc si připsal šest asistencí. Další šance už Chelsea nevyužila, i tak se může pyšnit skvělým průměrem čtyř gólů na zápas.

Tři body si připsali i hráči Manchesteru City, kteří si z Wiganu vezou výhru 2:0. Úvodní gól zápasu vstřelil krátce před přestávkou Argentinec Carlos Tevéz. Pojišťující druhou branku přidala v 71. minutě letní posila z Barcelony Touré.

Anglická liga - 5. kolo:
Wigan - Manchester City 0:2 (43. Tévez, 71. Y. Touré), Chelsea - Blackpool 4:0 (12. a 41. Malouda, 2. Kalou, 30. Drogba).