Česká stopa v Madridu? Červená a faul za milióny

Česká stopa v Madridu? Červená a faul za milióny

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Krásný fotbal. Přesně to bylo k vidění na stadiónu Vicente Calderona, kde se v neděli večer střetly celky madridského Atlética s borci z Barcelony. Diváci se báječně bavili, až do druhé minuty nastavení. Domácí prohrávali o gól a v pravděpodobně poslední akci utkání se mezi čtyři bránící hráče pustil jako jediný s cílem podržet balón Lionel Messi. Co se dělo dál?

Za normálních okolností by se jistě utkání v klidu dohrálo, to by u toho ale nesměl být český obránce Tomáš Ujfaluši, který se rozhodl, že Messiho zastaví. Nejspíše z taktických důvodů, aby jeho tým náhodou z útočné akce neinkasoval na 3:1. Bohužel pro hvězdu Barçy svůj zákrok provedl tak neohrabaně, že ji zranil a Messimu zbyly jen oči pro pláč. Následovala červená karta a Ujfalušiho odchod do sprchy.

První vyšetření provedené lékařským týmem Barcelony ukázala, že Leonel Messi utrpěl pohmoždění vazů v kotníku, naštěstí bez zlomeniny kosti. Více se samotný hráč i trenér Guardiola dozvědí po absolvování kompletního vyšetření během pondělí. „Zítra půjde na další testy, teď vím jen tolik, že byla vyloučena zlomenina. Je prostě zraněný a až lékaři nám řeknou, jak na tom skutečně je. Nezbývá než doufat, že se potvrdí první diagnóza a brzy se opět postaví na nohy. Sám Leo je smutný a obrečel to, ale takové věci se ve fotbale prostě stávají,“ přiblížil situaci ohledně vážnosti zranění smutný kouč Barcelony Pep Guardiola.

K samotnému zákroku se ale moc vyjadřovat nechtěl, i když nad jeho zbytečností zůstal stát rozum snad každému divákovi v hledišti na stadiónu Vicente Calderóna. „Mám takový pocit, že záznam toho incidentu hovoří sám za sebe. Chci, aby za ten zákrok viník nesl zodpovědnost. Není to nic nového, takové věci bohužel nejsou výjimkou. Podívejte, jestli je důkaz a vypadá podezřele…,“ nedokončil svou výpověď Guardiola. Můžeme se tak domnívat, že se vedení Barcelony pokusí zasloužit o to, aby Tomáš Ujfaluši nevyvázl s pouhým jednozápasovým trestem, ale pokud nedojde k činům, jsou ta pouhé spekulace.

V každém případě je škoda, že bude český fotbal po drogovém skandálu Bednáře, Jankulovskiho podezřelým sázkám a dalším mnoha vyšetřováním kvůli Čechům hrajícím v Turecku, zase spojován místo s krásnými góly s kontroverzním zákrokem na v současné době jednoho z nejdražších a bezesporu nejlepších fotbalistů planety.

Názor si po shlédnutí následujícího videa udělejte sami.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.