Řehák: Měli jsme na to neprohrát

Ke svému dalšímu zápasu v ČFL odcestovali mladí slávisté jen kousek za Prahu do Ovčár. Trenér hostů Pavel Řehák měl k dispozici jenom čtrnáct fotbalistů. S A týmem se před pondělním derby se Spartou připravovali i hráči B týmu, kteří jsou bez zdravotních problémů. Dále se musel obejít bez zraněného brankáře Valeše a v útoku se poprvé představil útočník Marič z A-dorostu. I domácí trenér Janeček šetřil některé hráče, kteří měli zdravotní problémy a tak dostali příležitost i hráči z lavičky. Zatímco tým Ovčár měl věkový průměr 26 let, béčko Slavie o sedm let méně.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kdy po pravé straně několikrát unikl Matějček, ale jeho nebezpečné centry nedokázali spoluhráči zužitkovat ke vstřelení vedoucí branky. V 11. minutě se dokonce ocitl sám před brankářem Malinou, který jeho střelu stačil vyrazit na roh. Na druhé straně si nebojácní slávističtí mladící vytvořili v první dvacetiminutovce tři slibné příležitosti, ale ani jednou nedokázali najít dobré řešení a vstřelit gól. O výsledku se tak rozhodlo ve 22. minutě. Hostující Neuberg ve snaze vypíchnout míč srazil v pokutovém území Šmidrkala a rozhodčí nařídil penaltu. Tu proměnil zkušený Róth – 1:0. Vedení domácí doslova ukolébalo a jejich pohyb byl zřetelně pomalejší než u soupeře. Přesto si dokázali kombinační hrou vytvořit územní převahu ale bez přesného zakončení.

Ve druhém poločase svěřenci trenéra Pavla Řeháka bojovali o vyrovnání, ale do vyložených šancí už je zkušená obrana domácích nepustila. Byl to jakýsi boj mládí se zkušeností. Naopak, dvakrát museli na brankové čáře slávisté hlavičkou pomoci i svému brankáři. A tak ovčárští vydřeli nad posledním celkem tabulky těsné vítězství 1:0

Pavel Janeček, trenér Ovčár, řekl po utkání na domácím webu:
„Dnešní utkání jsme doslova vydřeli. Po dvou porážkách v řadě se na hráčích projevilo psychické zatížení nad dnešním výsledkem Zkazili jsme spoustu míčů a když se nám podařilo překonat slávistický blok, nepřálo nám střelecké štěstí v jasných tutovkách. Ale to k fotbalu patří. Nyní se musíme dát dohromady před středečním pohárovým zápasem se Zbrojovkou Brno“.

Pavel Řehák, trenér Slavie B, řekl pro web Slavie:
„Neodehráli jsme špatný zápas, bohužel jsme v šancích nedokázali najít správné řešení. Kdybychom situace zahráli s větším klidem a zkušeněji, měli jsme na to, abychom přinejmenším neprohráli. Zkušený soupeř se totiž v koncovce trápil ,ale nedokázali jsme toho patřičně využít“.

Sestava Ovčáry: Straka – Chalupa, Ondrák, Studený, Viskup – Matějček (53. Jeník), Šmidrkal (85. Martínek), Mareš, M. Müller – Hašler (46. Hyka), Róth.

Sestava Slavia B: Malina - Galus, Zieris, Neuberg, Palko - Kučera, Kolařík, Duranski (83. Klimeš), Šimeček (66. Grohol), Hájek – Marič.

Ovčáry - Slavia Praha B 1 : 0