Messiho zranění zamávalo i s jeho spoluhráči

Messiho zranění zamávalo i s jeho spoluhráči

Z hořkosladké výhry se v neděli večer radovali hráči Barcelony, když si z utkání s Atléticem Madrid odvezly domů všechny tři body za výhru 2:1. Veliká radost ze zisku bodů se po zápase mísila se zklamáním a pocitem rozpolcenosti kvůli zranění, které potkalo největší hvězdu Barçy, Lionela Messiho. Někdo je z Ujfalušiho faulu šokován, jiný to vidí jako přirozenou součást hry, jak se na věc koukají samotní hráči vítězů?

Převážná většina z nich se na zákrok českého soupeře kouká s nepochopením, ale zároveň si jsou plně vědomi, že v kontaktním sportu, jakým fotbal bezpochyby je, k takovým střetům dochází a ne vždy končí s takovými následky. „Z Leova zranění jsme opravdu zničeni. Byl to ošklivý zákrok a je dost možné, že bude léčba trvat i delší dobu, ale teď už nemá smysl to řešit. Rozhodčí udělal svou práci, když ukázal červenou kartu a víc dělat nemohl. Hodně se mluví o tom, že by se měli víc chránit tamti nebo jiní hráči, ale každý z nás je potenciálním cílem, to je prostě přirozené,“ řekl vůdce katalánské obrany Carles Puyol.

Ne každý z týmu se ale na situaci dívá tak tragicky. Gerard Piqué se naopak se zraněním spoluhráče vyrovnal pragmaticky a těšil se z vítězného gólu, který vstřelil. „Byl to můj první gól v sezóně a doufám, že ne poslední. Důležité ale je, že jsme uhráli tři body a to se počítá. Messi se zotaví. Tým je teď dost dole, ale jsem si jistý, že bude brzy zpátky,“ vyjádřil optimismus střelec rozhodující branky večera.

Ve většině případů se už hráči Barcelony nevracejí k zákroku, ale hledí do budoucna s nadějí, že je jejich hlavní hvězda co nejdříve opět bude naplňovat svou přítomností. „Doufám, že se Leo co nejdříve zotaví. Je pro nás opravdu důležitý. Zranit se v posledních minutách, když už je o výsledku rozhodnuto je opravdu zbytečné,“ řekl Pedro Rodríguez. Podobně celou situaci vnímá i Maxwell. „Leo je teď hodně dole Byl to ohavný zákrok a ještě teď je to hodně bolestivé, ale všichni doufáme, že se mezi nás brzy vrátí,“ vyjádřil naději Maxwell.

Určitě bude dobré sledovat, jak se bude celá situace kolem Messiho zranění a Ujfalušiho červené karty vyvíjet. Je dost možné, že bude chtít vedení Barcelony z Messiho případu udělat odstrašující případ, samotné rozhodnutí ale bude na fotbalovém svazu, až poté budeme chytřejší. Nejnovější nepotvrzené informace hovoří o patnáctidenním klidu pro argentinskou hvězdu, oficiální stanovisko lékařů by ale mělo být známo hned po dnešních vyšetřeních.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.