Vyřazení z Poháru? Pro Chelsea žádná tragédie

Vyřazení z Poháru? Pro Chelsea žádná tragédie

Smíšené pocity měl trenér fotbalistů Chelsea Carlo Ancelotti po středečním zápasu anglického Ligového poháru s Newcastlem. Na jednu stranu ho mrzelo překvapivé vyřazení po porážce 3:4, na druhou stranu ho potěšila bojovnost jeho svěřenců, kteří v závěru i v deseti a v kombinované sestavě dokázali srovnat dvoubrankový náskok soupeře.

Chelsea prohrávala už 1:3 a od 73. minuty musela hrát o deseti, jelikož již nemohla střídat a zraněný Benajun nemohl pokračovat. Přesto Anelka dvěma góly vyrovnal. Navíc v závěru Ferreira mohl skóre otočit, ale trefil jen tyč. Místo toho Newcastle z protiútoku rozhodl o svém postupu.

"Samozřejmě jsem zklamaný. Jenže na druhou stranu jsem na svůj tým pyšný, že i v oslabení zabojoval," prohlásil Ancelotti. "Ukázali jsme týmového ducha, bojovnost a charakter. A to i u mladých hráčů, což je pro nás důležité," dodal.

Ancelotti šetřil většinu opor včetně brankáře Petra Čecha na ligové utkání s Manchesterem City, proto dostalo prostor hned několik hráčů širšího kádru včetně obránců Brumy, Van Aanholta a záložníků Kakuty či McEachrana. "Ligový pohár pro nás nebyl prioritou. Čeká nás těžké ligové utkání, proto jsem dal některým hráčům volno. Mladí hráči dostali šanci, aby získali zkušenosti, a z toho utkání si zkušeností odnesou hodně. Rozhodně mě nezklamali," řekl Ancelotti.

Trenérovi ale přibyly i vrásky kvůli zranění Salomona Kaloua a Jusiho Benajuna. Oba museli kvůli svalovým problémům střídat a čeká je několikatýdenní pauza. Především u Kaloua je to oslabení, jelikož v úvodních pěti zápasech dal čtyři góly a spolu s Maloudou a Drogbou vytvořil nebezpečné útočné trio.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.