Plzeň chce navýšit vedení, Baník jede do Edenu

Plzeň chce navýšit vedení, Baník jede do Edenu

[hot]PREVIEW[/hot] Plzeň má po devíti odehraných zápasech krásných 25 bodů, útok jí hraje na jedničku a když zahraje dobře i obrana, nedá se v zápase s Příbramí čekat nic jiného, než výhra Viktorie. Desáté kolo Gambrinus ligy má ale v neděli na programu hned 4 zajímavá utkání.

V souboji nejlepšího útoku s nejhorším je jednoznačným favoritem lídr tabulky Plzeň. Příbram nedala v sedmi z devíti zápasů gól, a tak se bude muset znovu spolehnout na propracovanou defenzivu. "Je vidět, že Příbram má trošku problémy s útočnou fází. Proto spoléhají na defenzivu a na případný brejk či standardku. Tomu odpovídají i hráči jako Klesa či Huňa, kteří jsou vyloženě brejkovými hráči," míní kouč Pavel Vrba.

Před zápasem se bude loučit s vrcholovou kariérou obránce Martin Müller, který oblékal jak dres Plzně, tak Příbrami. V Plzni věří, že bude vyprodáno, hosté zase v herní i výsledkový obrat. "Ztratili jsme body se Slováckem, které bychom potřebovali rychle někde získat zpět, pokusíme se o to již nyní. V Plzni nemáme co ztratit, jen získat. Musíme ale zlepšit agresivitu," uvedl trenér Martin Hřídel.

Poprvé se v první lize potkají dva nováčkové a jak Hradec Králové, tak Ústí nad Labem potřebují body jako sůl. Východočeši sice "bohatým" berou, ale "chudým" rozdávají, a navíc už přes pět hodin nevstřelili gól. "Víme, že Ústí má lepší útočnou fázi než obrannou. Jeho prohra v Plzni ale byla spíše způsobena selháním jednotlivců, na jeho výkon to mít vliv nebude," tvrdí trenér Václav Kotal.

Hosté tvrdí, že Hradečtí hodně připomínají loňský tým. "Svoji taktiku nezměnili: hrají hraje hodně útočný fotbal a my se musíme zaměřit na jejich rychlé hráče," řekl trenér Svatopluk Habanec.

V Edenu při utkání Bohemians 1905 s Ostravou bude asi pořádně živo především v hledišti, kam se vydají nejen hluční fandové obou klubů, ale navíc i slávisté. Ti přijdou hájit "svůj" sektor před zelenobílou lavinou, která přerušila protest proti přesunu z Ďolíčku na jiný stadion. "Věříme, že nám diváci co nejhlasitěji pomohou. Jsme si také vědomi, že kvalita Baníku neodpovídá tabulkovému postavení," konstatoval kouč Pavel Hoftych.

Ostrava přerušila šňůru pěti porážek, ale stále zůstává na dně. Proto by se jí hodilo, kdyby pokračovala ve vítězné tradici: posledních pět vzájemných střetnutí skončilo vítězstvím Baníku. "Vítězství nad Hradcem bylo projevem obrovské vůle a morálně volních vlastností, na tom musíme stavět. Už proto, že důraz a agresivitu čekám i ze strany soupeře. Cesta z té naší šlamastyky vede jen přes tvrdou dřinu," řekl trenér Miroslav Koubek.

České Budějovice po slibném startu uhrály z posledních tří zápasů jen bod a jako jediný tým v lize se zatím radovaly pouze jednou z vítězství, naopak šestkrát remizovaly. Trenér Jaroslav Šilhavý věří, že se to proti Jablonci změní. "Určitě bychom chtěli před domácím publikem opět vyhrát, protože jsme našim fanouškům hodně dlužni," uvedl kouč.

Jablonec potřebuje po dvou prohrách za sebou také zabrat, aby mu příliš neuteklo čelo tabulky. "Jsme v tabulce pravdy v minusu a naše ambice i síla kádru nás musí nutit vozit body zvenku. Víme, že nás čeká bojovný a zkušený tým, musíme pohlídat hlavně brejky a standardky," podotkl trenér František Komňacký. Ten bude mít zřejmě potíže se složením obrany, protože Krajčík a Zábojník laborují se zraněním.