Mancini: I přes prohru asi získá titul Chelsea

Mancini: I přes prohru asi získá titul Chelsea

Pět kol trvala suverenita londýnské Chelsea, která na začátku ligové sezóny porážela své soupeře rozdílem třídy. Nic však netrvá věčně a dnes Blues narazili, když je po velice zodpovědném výkonu dokázal porazit Manchester City.

Blues poprvé padli, o body je obrali Tévez a spol.

Kouč poraženého celku Carlo Ancelotti neskrýval zklamání, ale nesnažil se porážku nijak omlouvat. „Nehráli jsme tak, jak jsme chtěli, naším cílem bylo podat lepší výkon. Soupeř nás přehrával hlavně v záloze, můj tým ztrácel strašně moc míčů a nedostával se do hry. Rovněž situace před inkasovanou brankou vyplynula ze ztráty míče v záložní řadě,“ uvědomoval si Ancelotti.

„Stále jsme na prvním místě tabulky, ale dnes náš výkon na body nestačil. Nechci jmenovat jednotlivce, kterým se zápas nepovedl. Prostě to nebyl dobrý výkon od celého týmu, to utkání rozhodlo. Není však důvod k nějakým velkým obavám, sice jsme prohráli, ale tým je stále v dobré pohodě,“ prohlásil italský kouč.

Jeho protějšek Roberto Mancini se než k výkonu vlastních svěřenců znovu vyjádřil na adresu Chelsea. „I přes tuto prohru Chelsea zřejmě vyhraje titul. Samozřejmě není možné, aby dávala každý zápas pět gólů, někdy prostě musí přijít slabší výkon jako dnes. Carlo je jeden z nejlepších koučů na světě, trošku mě jeho dnešní prohra mrzí, ale prostě nemůže vyhrávat pořád. Můj tým dnes odehrál skvělé utkání, nedali jsme soupeři žádný prostor, díky čemuž nemohl moc útočit,“ prohlásil Mancini.

Poté dostal slovo znovu Ancelotti a osvětlil svůj zajímavý tah, když čtvrt hodiny před koncem stáhl ze hřiště svého možná nejlepšího hráče, útočníka Didiera Drogbu. „Chtěl jsem využít rychlosti Dana Sturridge na pravé straně, proto jsem jím nahradil Drogbu,“ zakončil.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.