Liverpool potrestal taktickou chybu Sunderlandu kuriózním gólem

Liverpool potrestal taktickou chybu Sunderlandu kuriózním gólem

Sobotní zápas anglické mezi Liverpoolem a Sunderlandem přinesl málo vídaný gól. Domácí útočník Fernando Torres využil taktické chyby hostujícího obránce, který chtěl přímý kop přenechat spoluhráči, ale místo toho nechtěně rozehrál a založil rychlý brejk domácích, zakončený brankou Dirka Kuijta.

V páté minutě utkání sudí na polovině Sunderlandu odpískal ve prospěch hostů přímý kop. K jeho rozehrání se chystal stoper Michael Turner, na poslední chvíli se ho ale rozhodl přenechat brankáři Simonu Mignoletovi, a tak míč nohou lehce posunul jeho směrem a přesouval se směrem k půlicí čáře. Jenže si neuvědomil, že podle pravidel míč už rozehrál.

Na nastalou situaci nejbystřeji zareagoval domácí útočník Torres, který převzal míč a spolu s Kuijtem se řítili ve dvojici na osamoceného brankáře. Svou akci bez potíží zakončili gólem.

Hosté okamžitě protestovali u rozhodčího Stuarta Attwella, ten však branku uznal. A podle komise rozhodčích tak učinil správně, protože vše bylo podle pravidel. "Bylo to správné rozhodnutí. Míč byl ve hře ve chvíli, kdy do něj hráč Sunderlandu kopl," stojí v prohlášení komise.

Sunderland se však smolně inkasovaným gólem nenechal rozhodit a nakonec zápas dovedl k remíze 2:2.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.