Co buduje Abramovič pod Stamford Bridge?

Co buduje Abramovič pod Stamford Bridge?

Majitel Chelsea Roman Abramovič se rozhodl své spojení s londýnským klubem rozšířit o další aktivitu a přímo pod stadionem Stamford Bridge buduje soukromý noční podnik. Náklady se mají vyšplhat na 20 milionů liber (asi 575 milionů korun).

Noční podnik má sloužit především pro soukromé společenské akce spojené se zápasy a s klubem. Do prostor pod stadionem by se mělo vejít zhruba 500 lidí. Součástí bude i čtyřmetrový vodopád nebo hydraulické otočné pódium.

V klubu by měly vystupovat také světoznámé hudební hvězdy jako Gwen Stefani, Amy Winehouse nebo Kings of Leon.

Abramovič, jehož jmění je odhadováno na osm miliard liber (asi 230 miliard korun), je znám svým megalomanstvím. Za 8,8 miliardy korun si nechal postavit 164 metrů dlouhou luxusní jachtu s vlastním kinem, tělocvičnou, diskotékou, miniponorkou, dvěma přistávacími plochami pro helikoptéru a raketometem s naváděnými střelami.

Vlastní také soukromý Boeing 767, tři helikoptéry, sbírku luxusních aut nebo sbírku nejcennějších světových uměleckých děl včetně Triptychu Francise Bacona. Za ten zaplatil 44 milionů liber a udělal z něj tak nejdražší poválečné malířské dílo.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.