Manchester bude bez Rooneyho až tři týdny

Manchester bude bez Rooneyho až tři týdny

Vrásky na čele přidělal manažerovi anglického Manchesteru United Siru Alexu Fergusonovi zdravotní stav jeho klenotu – Wayna Rooneyho. Reprezentant Albionu by mohl svému týmu chybět až tři týdny. Mimo je i velezkušený záložník Paul Scholes, ten si nezahraje deset dní.

Ferguson v úterý potvrdil zranění třiadvacetiletého Rooneyho, jenž byl kvůli zdravotním problémům s kotníkem střídán ve víkendovém duelu Premier league na půdě Boltonu, který skončil 2:2. Mimo jsou i zranění Scholes, Giggs, Carrick a Valencia.

Rooney tak podle všeho přijde například o zápas Anglie proti Černé Hoře v kvalifikaci o EURO 2012 i o duel Ligy mistrů proti Valencii. „Chybět bude dva až tři týdny. V minulosti se však Wayne dokázal ze zranění vždy dát rychle dopořádku, tak uvidíme,“ nechal se slyšet kouč Rudých ďáblů.

Pozitivní zprávou pro rekordmana na lavičce United je uzdravení anglického reprezentačního stopera Ria Ferdinanda, jenž by se mohl představit již ve středečním duelu Ligy mistrů na půdě španělské Valencie. Parťáka v obraně by mu podle všeho měl dělat Srb Nemanja Vidič.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.