Žilina neuspěla ani napodruhé, Chelsea nezaváhala

Hráči MŠK Žiliny prohráli i ve druhém utkání Ligy mistrů. V Moskvě nestačili na Spartak a ruskému celku podlehli 0:3, když ani jednou nevystřelili mezi tři tyče. Po čtyřbrankové porážce od Chelsea jsou v tabulce bez bodu poslední. Ve druhém duelu skupiny F chtěla londýnská Chelsea napravit nezdary z posledních dní a to se jí po výhře 2:0 nad Marseille podařilo. Vyhráli i další favorité - Real Madrid a Bayern Mnichov.

Slovenský nováček v nejprestižnější klubové soutěži se na půdě ruského celku trápil a jen zásluhou gólmana Dúbravky prohrál poločas jen 0:1. Po změně stran Spartak ještě přidal a do sítě přemožitele pražské Sparty z předkola nasázel další dvě branky. V dresu vítěze odehrál celé utkání bývalý hráč Slavie Marek Suchý, v dresu hostů se představili čeští hráči Šourek s Rilkem.

Ve druhém utkání skupiny F přivítala londýnská Chelsea Olympique Marseille a proti francouzskému celku chtěla napravit poslední dvě nevydařená soutěžní utkání proti Newcastlu v poháru a ligovou prohru s Manchesterem City.

Svůj plán začali svěřenci trenéra Ancellotiho naplňovat hned v úvodu duelu. Již v sedmé minutě se po rohovém kopu prosadil pohotovou tečí kapitán domácích John Terry. Vyrovnání mohlo přijít ve 25. minutě. Závar před brankou a snahu o zakončení v podání Brandaa musel po rohovém kopu řešit nebojácným zákrokem Čech.

Do dvoubrankového vedení poslal Blues Nicolas Anelka, když zkušeně a s minimálním rozběhem proměnil pokutový kop za ruku Mbii v pokutovém území. O navýšení náskoku se mohl postarat v 67. minutě obránce Alex, ale jeho projektil z přímého kopu pouze pořádně rozhýbal brankovou konstrukci. Ta se otřásla i čtvrt hodiny před koncem, když technická střela Essiena skončila na levé tyči. Na konečných 3:0 mohl zvýšit Sturridge, ale ve skluzu Mandandovu branku minul.

Vydařený vstup do zápasu měl i druhý londýnský celek. Arsenal na půdě Partizanu Bělehrad šel do vedení po čtvrt hodině hry, kdy se prosadil ruský reprezentant Andrej Aršavin. Z vedení se svěřenci trenéra Wengera radovali pouze do 33. minuty. V šestnáctce totiž zahrál rukou Brazilec Denílson a nařízenou penaltu proměnil Cléo.

V 57. minutě byl ve vápně Partizanu faulován Chamakh Jovanovičem a domácí borec musel po červené kartě pod sprchy. Následnou penaltu však Aršavin neproměnil. Vedení na kopačky Kanonýrů tak vrátil v 71. minutě přesnou trefou Chamakh. Pojišťující třetí zásah přidal v 82. minutě Squillaci a pečetil výhru Arsenalu v poměru 3:1. V závěru mohl ještě snížit Cléo, ale druhou penaltu již neproměnil.

Po prvním bezbrankovém poločase viděli diváci gól na stadiónu portugalské Bragy v 56. minutě. K jejich nelibosti se však trefil v dresu hostujícího Šachťaru Doněck, za který nastoupil i český reprezentant Tomáš Hübschman, Luiz Adriano. Tentýž hráč se do střelecké listiny zapsal ještě v 72. minutě a navýšil vedení hostů. Na konečných 3:0 upravil v nastaveném čase Costa.

V nabité skupině G padla první branku v duelu Ajax Amsterdam - AC Milán a byli to domácí, kteří se radovali. Ve 23. minutě se prosadil Hamdaoui. Odpověď na sebe nechala čekat jen čtvrt hodiny, kdy se prosadil kanonýr Ibrahimovič, jenž po přestupu z Barcelony ožil a dává góly. Znovu se však neprosadil. Naprázdno vyšli i zbylí hráči na hrací ploše a oba celky se proto rozešly smírně po remíze 1:1.

Madridský Real se ve druhém vystoupení v soutěži představil na půdě francouzského Auxerre, ale v úvodním dějství si diváci gól nezakřičeli. Vytoužené branky se svěřenci Jose Mourinha dočkali až v poslední desetiminutovce. Pouze sedm minut na hrací ploše stačilo střídajícímu Di Mariovi k tomu, aby rozvlnil síť za zády gólmana Sorina a zajistil Realu nejtěsnější možnou výhru.

Mnichovský velkoklub a finalista uplynulého ročníku Ligy mistrů Bayern chtěl na hřišti švýcarské Basileje navázat na úvodní vítězství proti AS Řím, ale již v 18. minutě po trefě Freie prohrával. Vyrovnat se německému mužstvu podařilo až v 56. minutě, kdy penaltu po faulu Huggela na Müllera proměnil Schweinsteiger. V 89. minutě se reprezentační záložník prosadil i podruhé a zajistil tak Bayernu všechny tři body za výhru 2:1.

AS Řím po nepřesvědčivých výkonech hrál s rumunskou Kluží dlouho bez branek, až se v 69. minutě prosadil obránce Mexes a strhl vedení na stranu italského celku. Ani ne o 120 vteřin to bylo již o dvě branky - trefil se Borriello. V 78. minutě Rada už pouze snížil na konečných 1:2.

Utkání základních skupin Ligy mistrů:

Skupina E:
Basilej - Bayern Mnichov 1:2 (1:0)
Branky:
18. Frei - 56. z pen. a 89. Schweinsteiger. Rozhodčí: Thompson (Skot.).

AS Řím - Kluž 2:1 (0:0)
Branky:
69. Mexés, 71. Borriello - 78. Rada. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).

Branky:
7. Terry, 28. Anelka z pen. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.).

Spartak Moskva - Žilina 3:0 (1:0)
Branky:
34. a 61. Ari, 89. Ibson. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

Branka:
81. Di María. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.).

Ajax Amsterodam - AC Milán 1:1 (1:1)
Branky:
23. Hamdáví - 37. Ibrahimovic. Rozhodčí: Brych (Něm.).

Branky:
56. a 72. Luiz Adriano, 90.+2 Douglas Costa. Rozhodčí: Blom (Niz.).

Partizan Bělehrad - Arsenal 1:3 (1:1)
Branky:
33. Cléo z pen. - 15. Aršavin, 71. Šammach, 82. Squillaci. Rozhodčí: Stark (Něm.). ČK: 56. Jovanovič (Partizan).