Ostrostřelec Drogba: Arsenal mi sedí

Ostrostřelec Drogba: Arsenal mi sedí

[tag]DNES OD 17:00[/tag] Anglii čeká v nedělním programu 7. kola ligy velké londýnské derby mezi Chelsea a Arsenalem. Proti sobě se tak postaví brankář Petr Čech a záložník Tomáš Rosický, kteří se o den později sejdou na srazu české reprezentace. Oba týmy předchozí ligové zápasy prohrály, a tak si nemohou dovolit zaváhat.

Chelsea se navíc musí před důležitým zápasem vypořádat s komplikací v podobě absence trenéra Carla Ancelottiho. Ten po úterním zápase v Lize mistrů tým opustil, aby byl u umírajícího otce, a připojí se až po sobotním pohřbu. Hráči Chelsea tak budou mít o motivaci více, aby trenéra v době smutku potěšili alespoň výsledkem.

"Všichni hráči jsou z toho smutní. Už se ale znovu soustředí na zápas a chtějí pomoci k tomu, aby fotbal dostal jejich trenéra ze smutku," prohlásil Ancelottiho asistent Ray Wilkins, který má nyní přípravu týmu na starosti. "Carlo se mnou ale na dálku spolupracuje," dodal.

Na souboj s Arsenalem se těší především útočník Didier Drogba, kterému se proti Kanonýrům dlouhodobě daří. Z deseti startů proti Arsenalu dal již 12 branek.

"Proti nim se mi vždycky dobře hraje. Doufám, že se mi povede navázat na zápasy z minulé sezony, kdy jsem jim dal pokaždé dva góly," řekl Drogba, který chce hlavně napravit minulou porážku 0:1 s Manchesterem City. "My chceme titul, a tak teď potřebujeme vyhrát," dodal.

Velká zkouška čeká brankáře Arsenalu Lukasze Fabianského, který nahradil zraněnou jedničku Manuela Almuniu již v úterním utkání s Partizanem a ukázal, že předchozí časté chyby jsou zapomenuty. Dobrý výkon však musí potvrdit i proti Chelsea, která se aktuálně prezentuje nejproduktivnějším útokem v Premier League. "Jsem na Chelsea připraven. Strach z jejich útočníků rozhodně nemám," prohlásil polský gólman.

Arsenal by mohl na Chelsea vytasit tajnou zbraň v podobě kapitána Cesca Fábregase. Ten je sice na listině zraněných hráčů, existuje však možnost, že by mohl být na zápas připraven. "Je to ale tak padesát na padesát. Spíše ne. Ale rozhodneme se těsně před zápasem," uvedl trenér Arséne Wenger, který slaví 14 let na pozici kouče Arsenalu.

K dispozici pro nedělní zápas ale určitě nebude mít Almuniu, Walcotta, Van Persieho, Bendtnera, Vermaelen, Gibbse nebo dlouhodobě zraněného Ramseyho. Chelsea zase postrádá Bosingwu, Kaloua, Benajuna a Lamparda, u něj je však možnost, že by mu zranění třísel dovolilo do utkání s Arsenalem alespoň na chvíli nastoupit.

Tahákem šlágru 7. kola je však především souboj Čecha s Rosickým. Český záložník by v případě Fábregasovy absence zřejmě znovu vedl Arsenal jako kapitán a měl by za úkol najít recept na obranu Chelsea a ukončit tak Čechovu domácí neprůstřelnost. Čech v zápasech na Stamford Bridge neinkasoval sedm soutěžních zápasů po sobě a celkem již 691 minut. Naposledy ho doma překonal na konci března útočník John Carew z Aston Villy.

Cheslea navíc doma vyhrála 22 z posledních 24 zápasů a jen jednou prohrála. Ve všech zápasech dala gól. I proti Arsenalu má velmi dobrou bilanci, z posledních 17 duelů s Kanonýry prohrála jen dva.

Zápas začne v neděli od 17:00.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.