Pirlova dalekonosná rána přinesla Milánu výhru nad Parmou

AC Milán popáté za sebou vstřelil v soutěžním utkání jediný gól, tentokráte mu to stačilo na ligovou výhru 1:0 nad Parmou. Parádní ranou ze 40 metrů se o to zasloužil záložník Andrea Pirlo. AC se tak v tabulce dostal na první místo před městského rivala Inter, ten však má zápas k dobru.

Pirlo potvrdil svou vyhlášenou kopací techniku ve 25. minutě. Když nenašel komu přihrát, rozhodl se využít otevřeného prostoru ve středu hřiště, postrčil si míč, napřáhl a dalekonosnou plachtící ranou vymetl přesně růžek branky. Milán, za který znovu nenastoupil Marek Jankulovski si pak vedení již pohlídal.

V druhém sobotním utkání se radovalo Udine z první výhry v sezoně, když doma porazilo Cesenu 1:0 brankou Benatia ze třetí minuty nastavení. Chyběl u toho Matěj Vydra, který si plní reprezentační povinnosti u národního týmu do 19 let.