Capello u Heskeyho příliš nepochodil

Capello u Heskeyho příliš nepochodil

Hrdý Albion má zřejmě vážné problémy se složením útoku. Jak jinak si vysvětlit, že chtěl kouč anglické reprezentace Fabio Capello přesvědčit dvaatřicetiletého Emila Heskeyho z Aston Villy k (epizodnímu) návratu do národního týmu, s nímž se hráč před časem oficiálně po jedenácti letech rozloučil.

Renomovaný italský expert měl v úmyslu bývalého fotbalistu Liverpoolu, Birminghamu či Wiganu, jenž vstřelil v nejcennějším dresu sedm gólů a ani v klubech nikdy žádné střelecké rekordy nelámal, přemluvit, aby své rozhodnutí ještě přehodnotil a ve složité situaci svému týmu pomohl. Anglii totiž před dalším kvalifikačním cyklem proti Černé Hoře kosí zranění střelců.

Mimo jsou potencionální hroty Defoe, Zamora i Agbonhalor, s tím, že Capello má obavy i o připravenost Wayna Rooneyho z Manchesteru United. Sir Alex Ferguson ho sice v posledním ligovém duelu se Sunderlandem šetřil právě pro potřeby reprezentačního výběru, jenže duel se hraje již 12. října a opora "rudých ďáblů" měla přeci jen nějakou pauzu.

"Heskeyho jsem viděl hrát v minulém týdnu proti Wolverhamptonu a svým výkonem na mě udělal dojem. Jeho aktuální forma je dobrá," poznamenal kouč, jenž po zmíněném utkání zkušeného útočníka kontaktoval. Vytáhlý hráč ho však příliš nepotěšil - s díky vzkázal, že nemá zájem a vše doprovodil klasickou formulkou o soustředění se na klubovou kariéru.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.