Bednář: Vztah s Bílkem je o milion procent lepší

Bednář: Vztah s Bílkem je o milion procent lepší

Útočník Roman Bednář bojuje před kvalifikačním dvojzápasem české reprezentace proti Skotsku a Lichtenštejnsku s malým herním vytížením v klubu. Za West Bromwich nastoupil pouze v jediném z úvodních sedmi kol Premier League a ještě ani jednou v sezoně nestrávil na trávníku 90 minut. Nevyhranost také pocítil na dnešním tréninku národního týmu, přesto věří, že se to do pátečního duelu se Skotskem zlepší.

"Ta nevyhranost je na mně znát, dnešní trénink se mi moc nepovedl. Kdybych hrál víkend co víkend, bylo by to asi lepší a měl bych větší klid. Ale cítím se dobře a aspoň jsem čerstvější. Mám dalších pár dní, abych se připravil na pátek," řekl novinářům Bednář.

V úvodu sezony se přitom zdálo, že by mohl za West Bromwich pravidelně nastupovat od začátku. Trenér Roberto di Matteo ho hned v prvním ligovém duelu na hřišti Chelsea postavil do základní sestavy, Bednářovi však zápas nevyšel a od té doby se dostal na hřiště jen v Ligovém poháru.

Jeho celek figuruje v Premier League na šestém místě v těsném závěsu za čelem tabulky a kouč nemá příliš důvodů k velkým změnám. "S trenérem jsem se bavil, že moc nehraju. Že i když vyhráváme, nebo prohráváme, furt jsem na lavičce. On mi řekl, že se mi nepovedl zápas na Chelsea a že je pro mě trochu neštěstí, že se týmu od té doby daří," prohlásil Bednář.

Boj o sestavu mu zkomplikovalo i drobné zranění. "Nastoupil jsem v poháru proti Manchesteru City a odehrál jsem podle mě velice dobré utkání, ale bohužel to zanechalo bolístku a čtyři dny jsem netrénoval. Každý se tam pere o místo. Je těžké se dostat i na lavičku, furt je nás tam pět útočníků," líčil Bednář.

Přesto věří, že se brzy do sestavy vrátí. "Sezona je dlouhá, teď jsem nastoupil v poháru. Věřím si a budu připravený, až dostanu šanci," podotkl český útočník.

Neskrýval, že ho potěšilo, že navzdory malému hernímu vytížení v klubu nechybí v nominaci národního týmu. "Je super, že jsem tady. Vztah s trenérem Bílkem je o milion procent lepší, než kdy pro mě tady byl. Trenér mi volá, ptá se mě, jak na tom jsem. S tímhle jsem spokojený a budu se snažit odevzdat pro něj i pro tým maximum," poznamenal Bednář.

Zápas se Skotskem pro něj bude velmi prestižní, neboť dva roky působil v tamním klubu Hearts. Navíc má v soupeřově výběru dva spoluhráče z West Bromwiche - Grahama Dorranse a Jamese Morrisona. "Ve Skotsku mám nějaké jméno. Troufám si tvrdit, že oni znají mě a já znám opravdu všechny, ještě z doby, kdy jsme hráli proti Celtiku nebo Glasgow Rangers. Určitě se na to těším," řekl Bednář.

Očekává podobný obraz hry jako při nevydařeném duelu s Litvou, který národní tým prohrál 0:1. "Bude to to samé. Sleduju Skoty pět šest let a taky furt hrají na brejky a často jen na jeden gól. Nebude to jednoduché," dodal.