Víte, kolik stáli šéfa baseballového Bostonu "Reds"?

Víte, kolik stáli šéfa baseballového Bostonu "Reds"?

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Liverpool změní po třech letech majitele. Vlastníci slavného anglického klubu, američtí obchodníci George Gillet a Tom Hicks, oznámili, že se dohodli na podmínkách prodeje se společností New England Sports Ventures (NESV), která vlastní baseballový tým Boston Red Sox. Vedení klubu potvrdilo, že prodejní cena činí 300 milionů liber (asi 8,4 miliardy korun).

"Vedení nabídku přijalo, protože nejlépe splňuje podmínky, které jsme po novém majiteli chtěli. NESV ví jak vyhrávat a dokázali to u Red Sox," citovala agentura Reuters ředitele klubu Martina Broughtona. NESV koupilo bostonský baseballový klub v roce 2002 a tým poté dvakrát vyhrál Světovou sérii MLB (2004 a 2007). "Jsem rád, že prodej máme úspěšně za sebou, protože šlo o náročný a složitý proces," dodal Broughton, jenž kritizoval dosavadní neoblíbené majitele Gilleta s Hicksem za to, že se všemožně snažili dohodě zabránit.

Prodej ještě musí schválit vedení Premier League. Roli při jednání sehrály i vysoké dluhy Liverpoolu, které činí 237 milionů liber a musí být uhrazeny do 15. října. Výběr nového majitele má podporu i od největšího věřitele finančního ústavu Royal Bank of Scotland.

Majitelé Liverpoolu, kteří klub koupili v únoru 2007 za téměř 220 milionů liber, se rozhodovali mezi dvěma nabídkami, dlouho ale požadovali dvojnásobnou částku. Vedle NESV se o tým ucházel ještě nejmenovaný asijský investor. K prodeji došlo jen pár dní poté, co slavný klub prohrál v anglické lize s nováčkem z Blackpoolu, je na sestupových příčkách a prožívá nejhorší start do sezony od roku 1953.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.