Neymarova kouzla v Londýně se prý blíží

Neymarova kouzla v Londýně se prý blíží

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Jihoameričan Neymar sice hraje mezi dospělými teprve od loňského roku, ze všech potencionálních nadějí z jeho země má však našlápnuto nejvíce. Není to dávno, co za něj chtěli londýnští "Blues" vysázet na stůl pětadvacet milionů liber, Santos však odmítl a svou hýčkanou ofenzivní hvězdičku naopak přesvědčil k podpisu nové smlouvy až do roku 2015. Hráče, jenž už má za sebou i přes svůj nízký věk debut i branku v brazilském "áčku", to však táhne na Starý kontinent za lepším a to, že by kontrakt dodržel až do svých třiadvaceti let, tedy nepředpokládají ani ti největší optimisté.

Pokud se do jeho případu nevloží i další velkokluby, jeho volbou se zdá být Abramovičův tým ze Stamford Bridge. "Hráč s vítěznou mentalitou jako já musí působit v nejlepších klubech na světě. Třeba právě v Chelsea. Santos miluji, ale brazilská liga ani zdaleka nedosahuje kvalit Premier League, na níž se mi líbí zejména ta jednoduchost, přímočarost a rychlost. Chci změnit působiště a neustále se zlepšovat, mou ambicí je stát se nejlepším hráčem na světě," uvedl klenot brazilského celku, čímž připomněl sebevědomá prohlášení Robinha, o němž se svého času podobně hovořilo jako o "novém Pelém".

Nové výzvy a těžké adaptace by se nebál, v předním anglickém klubu by navíc kromě respektovaných ikon naleznul také krajany. "Chelsea má více fantastických hráčů jako Frank Lampard nebo Didier Drogba, od kterých bych se mohl hodně naučit. Na Stamford Bridge navíc působí i Alex, jehož znám ze Santosu a Ramires, kterého zase z brazilského národního týmu. Pokud bych dostal možnost obléci dres Chelsea, byla by to pocta. Myslím, že atraktivní pro mě bude jakákoliv jejich nabídka. Pomalu se připravuji na přestup," uzavřela osmnáctiletá naděje s kohoutem na hlavě a la Hamšík. Příznivci Santosu aby pomalu smutnili...