Jednadvacítce zřejmě kapitán nepomůže

Jednadvacítce zřejmě kapitán nepomůže

Svalové zranění obránce Jacoba Lenského je jedinou komplikací v přípravě reprezentace do 21 let, kterou v pátek v Jablonci čeká první zápas baráže o postup na mistrovství Evropy s Řeckem. Lensky, zadák nizozemského Utrechtu s kanadskými kořeny, se už podrobil několika lékařským vyšetřením a jeho start v barážovém dvojutkání je ohrožen.

Lensky se zranil při úterním tréninku a není jisté, zda se do pátku či úterní odvety stačí dát do pořádku. "Uvidíme, ještě nějaký čas zbývá. Ale spíše se připravujeme na variantu, že jej nebudeme moci využít," řekl trenér jednadvacítky Jakub Dovalil.

Kouč neuvažuje o tom, že by za Lenského povolal náhradu, i kdyby se potvrdilo, že obránce či záložník hrající levou nohou nestihne žádné z utkání. "Hráčů máme i tak k dispozici dost. Vystačíme si s tím, co máme nyní k dispozici," uvedl Dovalil.

Mladí reprezentanti se od pondělí na barážový dvojzápas, v němž se rozhodne o postupujícím na evropský šampionát do Dánska v příštím roce, připravují v jabloneckých Břízkách. Jen v úterý večer si odskočili do sousedního Liberce, aby shlédli přípravný hokejový duel mezi domácími Bílými Tygry a Bostonem Bruins. "Kluci se odreagovali. Kdy se poštěstí, aby viděli na vlastní oči tým z NHL. Pro všechny to byl zážitek," pochvaloval si Dovalil, jehož tým dnes už absolvoval dvoufázový trénink.

Ve čtvrtek "lvíčata" čeká poslední příprava už na jabloneckém stadionu, kde v pátek v 16:00 úvodní duel s jejich řeckými vrstevníky začne.