Střet lídrů první a druhé ligy bez překvapení, Budějovice dál nasměroval Ondrášek

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Bezpečně vedoucí celek prvoligové tabulky Viktoria Plzeň dál kráčí za obhajobou vítězství v Ondrášovka Cupu. V dohrávaném zápase 3. kola dnes Západočeši porazili brankami Rezka a Ďuriše 2:0 druholigového lídra Vlašim. V osmifinále, které už se bude hrát na dva zápasy, nyní čeká na Plzeň Opava, aktuálně vedoucí tým třetí nejvyšší soutěže MSFL.

Veškeré dosud odehrané zápasy Ondrášovka Cupu

Domácí Vlašim se suveréna první ligy nezalekla a favorit si připsal první velkou šanci až skoro po půlhodině hry. Nejprve brankář Toma vychytal šanci Jindráčka, pak se o břevno jeho branky otřela střela Ďuriše. Ve 29. minutě už ale po centru Limberského poslal míč za Tomova záda Rezek, autor sedmi ligových branek v sezoně a jeden z tria nejlepších kanonýrů nejvyšší soutěže.

Vlašim mohla vyrovnat, ale kombinace Bálka s Bukačem gólem neskončila a střela Průchy z úhlu šla mimo. Hosté pojistili výhru v 63. minutě zásluhou Ďuriše po chybě Süssera, domácí při tom marně avizovali ofsajd. Zápas mohl ještě zdramatizovat Jícha, ale po Jandově akci přestřelil branku.

Graffin Vlašim - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
Branky: 29. Rezek, 63. Ďuriš. Rozhodčí: Možíš - Pelikán, Kocián

Sestava Plzně: Pavlík - Jiráček (82. Hruška), Brezinský, Bystroň, Limberský - Rajtoral, Horváth, Rada (87. Darida), Ďuriš - Rezek, Střihavka (76. Žůrek). Trenér: Vrba

Ondrášek nasměroval České Budějovice do 4. kola Ondrášovka Cupu

Tým Českých Budějovic zvítězil v dohrávce 3. kola Ondrášovka Cupu na hřišti třetího celku ČFL Hlavice 3:1. Dvěma góly se na postupu do osmifinále, ve kterém se Jihočeši utkají s Teplicemi, podílel útočník Zdeněk Ondrášek.

Nejlepší střelec týmu v této sezoně se zasloužil i o bleskurychlý první gól, protože byl už po několika sekundách těsně za domácím vápnem faulován a Pecka z přímého kopu technickou střelou překonal gólmana Samoela. Ještě v prvním poločase zachránila Jihočechy od vyrovnání tyč po střele Kuťáka, ale po změně stran před uplynutím hodiny hry Ondrášek definitivně rozhodl.

K letošním čtyřem prvoligovým gólům přidal Ondrášek dva pohárové v rozmezí dvou minut. Nejprve zakončil povedenou kombinační akci, vzápětí po rohu Rakovana tečoval hlavou míč do sítě. Až potom se prosadil třetiligový soupeř, když se před vybíhajícím brankářem Belaňem dostal k míči dříve Vůch a z téměř nulového úhlu snížil.

Hlavice - Dynamo České Budějovice 1:3 (0:1)
Branky: 78. Vůch - 55. a 57. Ondrášek, 1. Pecka. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Koval.

Sestava Českých Budějovic: Belaň - Lencevič, Lengyel, Riegel - Laštovka, Černák, Rakovan, Pecka (69. Šíma) - Hudson (79. Klavík), Stráský, Ondrášek (60. Kaňák). Trenér: Šilhavý