United vykázali za loňský rok rekordní ztrátu

United vykázali za loňský rok rekordní ztrátu

Manchester United hospodařil v minulé sezoně se ztrátou 83,6 milionu liber (2,34 miliardy korun). Po zveřejnění čísel z výroční zprávy se podle britských médií opět prohloubí nevraživost jeho fanoušků vůči americkým vlastníkům. Anglický velkoklub, jenž je považován za nejbohatší na světě, tak zaznamenal obrovský výkyv, neboť ještě v sezoně 2008/09 hospodařil se ziskem 25,5 milionu liber.

Zatímco před rokem zaplnila klubovou pokladnu hřát částka 80 milionů liber za přestup Cristiana Ronalda do Realu Madrid, letos se žádný lukrativní odchod některé z hvězd nekonal. Osmnáctinásobný anglický mistr se proto musel uskromnit i ve výdajích a za posily zaplatil 25 milionů liber, tedy jen zhruba pětinovou částku oproti městskému rivalovi Manchesteru City.

Manchester United přešel do rukou amerického investora Malcolma Glazera v roce 2005, do té doby vždy hospodařil se ziskem. Podle nejnovější zprávy celkové dluhy překonaly půl miliardy liber a jen na úrocích Manchester zaplatil 40 milionů. Provozní zisk klubu se nicméně poprvé dostal přes sto milionů liber, a to díky větším příjmům v oblasti televizních práv a marketingu.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.