Čáslav zaskočila Žižkov, Hlučín šokoval

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Druholigový Žižkov podlehl v nedělním utkání 11. kola na domácí půdě Čáslavi 0:1. Teprve druhé vítězství v sezoně si připsal v tabulce poslední Hlučín, který přestřílel Kladno 3:2.

Fotbalisté Vlašimi vedou po 11. kole druhou ligu už o čtyři body. V přímém souboji o první místo v sobotu porazili Duklu Praha 2:1 a cennou výhrou se rozloučili s trenérem Romanem Nádvorníkem, který odchází do prvoligové Příbrami.

Vlašimi se během utkání zranili dva brankáři a důležitý zápas musel dochytat záložník Droppa. Soupeři nepomohl k bodům ani kanonýr Chigou, který skóroval v soutěži už podeváté v sezoně. Naopak po jeho faulu vrátil Vlašimi z penalty vedení Bukač.

Na třetí místo se posunul Zlín zásluhou vítězství 1:0 ve Varnsdorfu. Na skvěle chytajícího domácího brankáře Porcala vyzrál až těsně před koncem náhradník Bačík pouhé tři minuty po svém příchodu na hřiště.

Zlín přeskočil Jihlavu a Viktorii Žižkov, které naopak shodně prohrály 0:1. Vysočina odjela bez bodu z Třince, kde domácí trenér Lubomír Luhový zažil vítěznou premiéru díky gólu Marošiho. Žižkov prohrál dokonce doma s Čáslaví a rovněž gólem z prvního poločasu, který dal Dragoun.

Před oba celky se mohla posunout i Sparta B, ale v Karviné neudržela poločasové vedení 1:0 a po změně stran dvakrát inkasovala. Také nový trenér Karviné Karel Kula tedy zahájil angažmá v pozici hlavního kouče vítězstvím.

Na chvostu tabulky se Hlučín dočkal druhého vítězství v sezoně, když porazil 3:2 Kladno. Oba týmy daly po gólu ze hry až v poslední pětiminutovce, všechny předchozí padly z penalt. Hlučín už ztrácí jen bod na Znojmo, které utrpělo už v týdnu domácí debakl 2:5 od Sokolova. Západočeši si zápas předehráli kvůli startu v Ondrášovka Cupu, ve kterém v sobotu vyřadili pražskou Spartu.