Barcelona otočila duel s Valencií, do čela se vyhoupl Real

Mistrovská Barcelona porazila ve šlágru 7. kola španělské ligy Valencii na svém hřišti 2:1 a oba celky nyní vedou se shodnou bilancí i skóre neúplnou tabulku. Hosté vyhráli první poločas, ale Barcelona ve druhém výsledek otočila. Hráči Realu Madrid měli po vítězství Barcelony nad Valencií možnost oba soupeře bodově předstihnout a dostat se na vedoucí místo La ligy, což se jim po výhře 4:1 na půdě Málagy podařilo.

Svěřenci trenéra Pepa Guardioly vyhráli na svém stadionu teprve druhé domácí ligové utkání v sezoně a připravili soupeři první prohru. Valencie na Nou Campu prohrála počtvrté za sebou.

V prvním poločase byli lepší hosté, kteří se ve 38. minutě dostali zásluhou Pabla Hernándeze do vedení. Barceloně se však povedl nástup do druhého poločasu a už po dvou minutách po povedené akci Xaviho a skórujícího Andrése Iniesty vyrovnali. Středopolař Xavi Hernández, který na poslední chvíli doléčil zranění achilovky, asistoval v 63. minutě i u druhého domácího gólu, který tentokrát připravil pro hlavičkujícího kapitána Carlese Puyola.

Výraznou postavou utkání byl i domácí útočník David Villa, který do Barcelony v létě přestoupil za astronomických 40 milionů euro právě z Valencie. Reprezentační kanonýr se ale i přes několik vyložených šanci proti bývalému klubu neprosadil.

V posledním sobotním duelu hostila Málaga madridský Real, který si v případě výhry mohl zajist vedení v soutěži. V 19. minutě napřáhl zpoza hranice vápna Gonzálo Higuaín, ale jeho přízemní střela skončila pouze na pravé tyči a následnou dorážku napálil Di María mimo. V pětadvacáté minutě vypálil z 18 metrů Apoňo, ale jeho rána se mezi tři tyče Casillasovy branky nevešla.

Z následného protiútoku mohli udeřit hosté, ale Khedirova bomba skončila bohužel pro Real opět na brankové konstrukci. K dorážce se opět dostal Di María, ale tentokráte volil technickou střelu, kterou musel z branky vyhlavičkovávat jeden z obránců Málagy.

Hosté si tak na gól museli počkat až do 30. minuty, kdy se po přesném centru Cristiana Ronalda z pravé strany prosadil Higuaín a poslal Real do vedení. O to mohli svěřenci trenéra Jose Mourinha přijít o tři minuty později, ale Rondón ve velké šanci neuspěl.

Real udeřil před poločasem ještě jednou a postaral se o to po Özilově přihrávce Portugalec Ronaldo. Krátce po změně stran fauloval v pokutovém území Edu Ramos německého reprezentanta Mesuta Özila a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Ronaldo.

Domácím se po rohovém kopu z 55. minuty podařilo zásluhou Krise snížit a vykřesat jiskřičku naděje. Ta však zhasla v 65. minutě. Druhou trefu v utkání si připsal Higuaín. Střeleckou pozici mu pátou asistencí v letošním ročníku Primera División připravil Cristiano Ronaldo.

Real se po výhře 4:1 vyhoupl do čela španělské soutěže, když je po sedmém ligovém kole jediným doposud neporaženým týmem.