Desítka pro domácí uspěla ve volbách

Desítka pro domácí uspěla ve volbách

Tři zastupitele bude mít na Praze deset unikátní fanouškovský projekt, politické hnutí Desítka pro domácí. Na Praze 10 zasedne v zastupitelstvu celkem šestatřicet zvolených.

Desítka pro domácí vznikla jako reakce fanoušků Bohemians 1905 a Slavie Praha na stěhování „klokanů“ z jejich Ďolíčku do Synot Tip Arény. Zisk tří mandátů je pro politické hnutí, které operuje s velice omezeným rozpočtem a vzniklo jen pár týdnů před volbami obrovským úspěchem. Předností tohoto hnutí je zejména obrovský koaliční potenciál.

„Zisk tří mandátů pro nás znamená možnost být takovým jazýčkem na vahách. Jsem přesvědčen, že volební výsledek je naším úspěchem,“ říká Lukáš Vala, jeden z kandidátů Desítky pro domácí.

Aktuálně se rozbíhá kolotoč koaličních vyjednávání. „Uvidíme, jak všechno dopadne. S koaliční nabídkou za námi už před volbami přišla strana TOP 09. Nevylučuji spolupráci se Zelenými a ani s ČSSD, ale vše je otázkou příštích vyjednávání,“ naznačil Vala.

Role, jakou si na radnici Prahy 10 vydobude Desítka pro domácí může být podstatná pro budoucí vývoj obou fotbalových klubů Slavie i Bohemians 1905.