Fanoušci United už Rooneyho zavrhli!

Fanoušci United už Rooneyho zavrhli!

Spekulace o osudu Wayna Ronneyho a jeho možném odchodu z Manchesteru United mnohokrát "přebily" i význam středeční výhry anglického klubu nad Bursaporem v Lize mistrů. Už i fanoušci United při utkání naznačili, že s hvězdným útočníkem ztratili trpělivost.

Rozzlobilo je, že Rooney těsně před zápasem oznámil svůj záměr klub opustit, protože prý nemá záruky na posílení kádru. Se zájmem získat Rooneyho se mezitím ozvala Chelsea, velký rival Manchesteru.

Atmosféru duelu s Bursasporem "kauza" Ronney na stadionu Old Trafford viditelně poznamenala. "Coleen (manželka Rooneyho) ti možná odpustí, ale my ne," stálo na několika transparentech, které připomněly záletnickou aféru Rooneyho. Na začátku září vyšlo najevo, že hvězda Manchesteru svoji ženu v době jejího loňského těhotenství opakovaně podváděla s prostitutkou.

Soukromé problémy Rooneyho rozladily i kouče United Alexe Fergusona. V posledních zápasech dříve klíčového hráče nestavěl s odůvodněním, že Rooney má problémy s kotníkem, což hráč popřel. Jejich vztah se výrazně zhoršil hlavně poté, co Rooney dal najevo své přání klub v lednu opustit a odmítl prodloužit smlouvu, která mu končí v červnu 2012. Fanoušci ve středu poprvé veřejně dali najevo, že jsou na Fergusonově straně.

Fergusonovi téma "Rooney" zjevně není po chuti. V úterý prohlásil, že je z jeho rozhodnutí opustit Old Trafford zmatený. Po středečním utkání s Bursasporem se na tiskové konferenci zlobil, když se nehovořilo o zápasu, ale hlavně o Rooneyho možném odchodu.

"Proč bych sem měl chodit, když se takhle chováte. Jste špatný jako všichni ostatní, nezasloužíte si být na tiskové konferenci. Proč bych se s vámi měl obtěžovat?" obořil se Ferguson na jednoho ze žurnalistů, který po trenérovi chtěl další odpovědi na otázky týkající se Rooneyho.

Novinář namítal, že v posledních týdnech se Ferguson médiím vyhýbal a zrušil několik plánovaných tiskových konferencí. "Co je pro nás teď nejdůležitější, je uložit celou věc někam do skříně. Nechceme, aby se z toho stala sága. Mě teď zajímá jen a jen nedělní zápas se Stoke City," prohlásil Ferguson, který se dnes má sejít s ředitelem klubu Davidem Gillem a o Rooneym hovořit. Gill už měl mít ve středu večer schůzku s majiteli klubu. "Jak jsem už několikrát řekl, dveře jsou u nás otevřené každému. Jsme klub, který chce dobré hráče udržet. Zvlášť, pokud jde o také mladé, jako je on (Rooney)," uvedl Ferguson.

List Daily Mail dnes uvedl, že by Rooneyho z Manchesteru ráda přetáhla konkurenční Chelsea. Miliardář Roman Abramovič je prý připraven hráči týdně platit 250.000 liber (6,9 milionu korun) týdně, nyní hráč v United pobírá asi třetinu. Trenér Chelsea Carlo Ancelotti se však k možnému velkému obchodu staví rezervovaně. "Nemám rád, když jiní trenéři mluví o mých hráčích a to samé nechci dělat ani já. Mám respekt k United, mám respekt k Siru Alexi Fergusonovi. Je to jejich problém," řekl Ancelotti.

V minulých dnech se hovořilo také o zájmu Manchesteru City, Tottenhamu či Realu Madrid. "Osobně si myslím, že zůstane. Když se Manchester v poslední den přestupního termínu rozhodne jej prodat, ať mi někdo zavolá. Je jasné, že zájem bude mít každý. Ale podle mě se to nestane," reagoval trenér Realu José Mourinho.

Ferguson námluvy konkurenčních klubů bere s rezervou. "Někdy se podíváte na cizí pole a myslíte si, že nějaká kráva je lepší než ta na vašem vlastním poli. Ale tak to přece není," prohlásil Ferguson.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.