Je rozhodnuto, Rooney zůstane na Old Trafford dalších pět let!

Je rozhodnuto, Rooney zůstane na Old Trafford dalších pět let!

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Angličan Wayne Rooney změnil názor a nakonec zůstane v Manchesteru United. Čtyřiadvacetiletý útočník se dnes podle oficiálních stránek s vedením dohodl na nové pětileté smlouvě, která ho v klubu udrží do roku 2015.

Anglický reprezentant se přitom v posledních dnech postaral o velký rozruch, když oznámil, že stávající smlouvu končící za dva roky neprodlouží. Údajně kvůli neshodám s trenérem Alexem Fergusonem po skandálu s nevěrou a prostitutkami a také kvůli vedení klubu, které mu nezaručilo, že bude investovat do posil.

"V posledních dnech jsem hodně mluvil s majiteli i trenérem a ti mě přesvědčili, že sem patřím," řekl Rooney. "Trenér je génius a hlavně jeho odhodlání a víra mě přesvědčily, abych zůstal," prohlásil útočník.

Zájem o Rooneyho projevila Chelsea, psalo se i o Realu Madrid a městském rivalovi Manchesteru City, který údajně nabízel týdenní plat 260 tisíc liber. "Máme za sebou těžký týden, hodně se o tom mluvilo, ale to jsme čekali. Jsme přece Manchester United," uvedl Ferguson. "Jsem rád, že Wayne přijal výzvu vést naše mladé hráče a stát se legendou klubu," přidal Ferguson.

"Od začátku jsem chlapci říkal, že u nás má vždy dveře otevřené," dodal skotský kouč. "Někdy si hráči neuvědomují, v jak velkém klubu hrají, a proto je potřeba podobných událostí, jaké se odehrály v posledních dnech, aby to pochopili. Myslím, že Wayne teď ví, jak velký klub United je," pokračoval Ferguson.

Rooney přišel do Manchesteru jako osmnáctiletý mladík v roce 2004 z Evertonu za 26,5 milionu liber. United poté pomohl ke třem ligovým titulům a triumfu v Lize mistrů.

Nyní ho čeká boj o to, aby znovu získal přízeň fanoušků, kteří dali najevo svou nelibost už ve středečním utkání Ligy mistrů, v němž kvůli zranění kotníku nenastoupil. Ve čtvrtek večer se pak zhruba 40 příznivců United sešlo před jeho domem s výhrůžným transparentem "Podepiš City a seš mrtvej".

"Dneska ráno se omluvil mně i spoluhráčům a myslím, že totéž udělá před fanoušky, což je důležité, protože události v posledních dnech se dotkly nás všech," řekl Ferguson klubové televizi.

Rooney má v plánu začít s udobřováním fanoušků, hned jak bude zdravotně v pořádku. "Určitě se cítili zrazení, podle toho co jsem viděl a četl. Ale já se jen staral o budoucnost. Teď je na mě, abych si je svými výkony získal zpět na svou stranu," uvedl Rooney, jenž dal v této sezoně za United jediný gól, a to z penalty.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.