Rooney trumfl Tourého i Ronalda a je nejlépe placeným hráčem světa. Kolik bere?

Rooney trumfl Tourého i Ronalda a je nejlépe placeným hráčem světa. Kolik bere?

Útočník Wayne Rooney se stal díky nové pětileté smlouvě s Manchesterem United nejlépe placeným hráčem na světě. Podle britských médií si reprezentační kanonýr vydělá týdně 250.000 liber (6,9 milionu korun). Dosud pobíral "jen" 90.000 liber.

Rooney, jenž v neděli oslaví 25. narozeniny, trumfne i bývalého spoluhráče z Old Trafford Portugalce Cristiana Ronalda, jenž v Realu Madrid vydělává týdně v přepočtu šest milionů korun.

Anglický útočník v tomto týdnu nejprve oznámil, že z Manchesteru odejde, protože mu vedení klubu nezaručilo výrazné investice do hráčského kádru, aby mohli United hrát o nejvyšší pocty. Názor podle listu The Sun změnil po telefonátu s americkými majiteli klubu, rodinou Glazerů, kterou fanoušci viní ze špatného hospodaření v Manchesteru.

Glazerové prý slibují vyčlenit v létě příštího roku na nákup posil 50 milionů liber.

Na své hrozbě odchodem Rooney vydělal, protože při předchozích jednáních mu Manchester nabízel prodloužení smlouvy s platem 125.000 liber týdně. Glazerové mu při osobní intervenci slíbili ještě výraznější zvýšení platu.

V anglické lize Rooney překonal díky novému kontraktu rekordní plat záložníka Yayi Tourého, který v konkurenčním Manchesteru City bere týdne 185.000 liber.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.