Zvedne Chelsea hozenou rukavici Anelky?

Zvedne Chelsea hozenou rukavici Anelky?

Ve francouzské reprezentaci měl sice útočník Nicolas Anelka své problémy, ovšem jeho působení na Stamford Bridge je úplně jiná písnička. Dříve býval světoběžníkem, který se v průběhu deseti let objevil v dresech Paris St. Germain, Arsenalu, Realu, Liverpoolu, Manchesteru City, Fenerbahce i Boltonu, ovšem nejvíce startů má na svém kontě jako opora "Blues".

Jednatřicetiletý kanonýr, jenž v úterní Lize mistrů proti Spartaku Moskva zaokrouhlil svou aktuální střeleckou bilanci v dresu nynějšího celku na rovných padesát branek, by tak s Abramovičovou Chelsea rád podepsal novou smlouvu, která by mu v Londýně umožnila setrvat i v dalších sezónách.

Aktuální kontrkat sice vyprší až v roce 2012, ale zkušené útočné tykadlo už myslí ještě dál. "Když jsem sem přicházel, věděl jsem, že jdu do velkého klubu a že tu budu chtít zůstat co nejdéle. Nevím, co vše se přihodí v budoucnosti, ale po právě probíhajícím soutěžním ročníku mám ještě rok platnou smlouvu a byl bych velmi šťastný, jestli bych se s Chelsea dohodl na jejím prodloužení," prohlásil "oblíbenec" kouče Domenecha.

Jeden z Ancelottiho útočných koňů při té příležitosti připomenul, že se v týmu Terryho, Drogby, Čecha a spol. konečně usadil. "Poprvé v mé kariéře se mi podařilo dát tolik branek v dresu jednoho mužstva a zároveň jsem poprvé vydržel v jednom celku více než dva a půl roku. Oba tyto faktory znamenají, že jsem v Chelsea opravdu šťastný," neskrýval spokojenost Anelka. Vyslyší vedení "Blues" jeho přání, nebo už pro ně bude ve třiatřiceti letech málo perspektivní?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.