Boleslavský ředitel Šeterle: České kluby musí hráče prodávat

Ligovému šlágru mezi domácí Mladou Boleslavi a lídrem tabulky z Plzně přihlížel po boku generálního ředitele klubu Jaromíra Šeterleho i nově zvolený předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland. Oba si mohli po závěrečném hvizdu pogratulovat, domácí totiž ve strhující bitvě uštědřili Plzni první porážku v sezóně a kvalitním výkonem rozjásali srdce fanoušků. I o tom se Jaromír Šeterle v rozhovoru pro eFotbal.cz rozpovídal...

Boleslavský ředitel Šeterle: České kluby musí hráče prodávat
Dnes byl na tribuně i nový předseda Škody Auto pan Vahland...

"Se Škodou máme dlouhodobý kontrakt a dobrý vztah. Přítomnost pana Vahlanda neřešila nic aktuálního. Je sportovec a navíc fotbalista, což předvedl i při slavnostním výkopu, i proto se byl dnes na zápase podívat. Přitom ještě ráno byl v Bombaji a do Prahy přiletěl přes Mnichov teprve odpoledne a hned jel na fotbal. I to je pro nás ocenění a důkaz toho, že má o fotbal opravdu zájem."

Mladoboleslavský klub se Škodou spolupracuje již dlouho. Jaká je však aktuální délka kontraktu?

"Smlouvu máme do 31. 12. 2011 a samozřejmě se jedná o jejím prodloužení. Nebavíme se však zda prodloužíme či nikoli, ale na jaké úrovni bude naše spolupráce v budoucnu fungovat."

Jaké jsou tedy možné úrovně?

"Buď regionální, což pro Škodu znamená Česká republika, nebo evropská. Věřím, že dnešní zápas ukázal, že jsme schopni hrát fotbal i na té evropské úrovni."

Co vše stihl pan Vahland po nástupu do funkce z hlediska klubu?

"Se vším se seznamoval. Dnes byl například před zápasem i v kabině hráčů, promluvil si s nimi a povzbudil je."

Jak se mu líbil fotbal?

"Zápas si užíval a dával najevo emoce."

Co byste řekl k dosavadnímu ligovému vystoupení Mladé Boleslavi?

"Podle mě máme na to, abychom hráli mezi prvními. Duel proti Plzni to jen potvrdil. Zpětně mě mrzí například prohra na Slavii, kde jsme myslím mohli minimálně jeden bod získat."

Jak jste spokojen s prací trenéra Stannera?

"Kouč respektuje to, co my chceme. Tudíž hrát atraktivní a útočný fotbal, přesně jak jsme v sobotu viděli."

Nemrzí vás trochu, že na takový zápas nebylo vyprodáno?

Samozřejmě mě to mrzí. Udělali jsme pro fanoušky akci. Už dvě hodiny před zápasem jsme opékali dvě prasata, byly klobásy a k tomu pivo zdarma. Hráli jsme doma proti prvnímu týmu ligy, bylo dobré počasí a navíc se hrálo od 18:20. Přesto lidi nepřišli. Nevím, co víc bychom mohli ještě udělat... Je to způsobenou mentalitou národa.

V našich podmínkách kluby žijí především z prodeje hráčů, mohlo by se to v Boleslavi změnit?

"Vše se odvíjí od zvolené úrovně budgetu. My v českém fotbale prostě hráče prodávat musíme, je to významná složka rozpočtu všech klubů. Změna by byla možná v případě vstupu dalších partnerů, většího diváckého zájmu a samozřejmě je to otázka i marketingu."

Na ligovém výslunní se vyhřívá Plzeň, daří se i Olomouci či Jablonci. Naopak Sparta nezáří, Slavia je dokonce v sestupovém pásmu. Jak to vnímáte?

"Nerozlišuji to. Pravdou však je, že Sparta a Slavia mají oproti ostatním týmům určitý náskok tím, že mají větší podporu veřejnosti a i historicky patří mezi nejslavnější české kluby. My to pak musíme dohánět poctivou a tvrdou prací."

Více o duelu Mladá Boleslav - Plzeň zde