Hernández dvěma góly vystřelil výhru Manchesteru

Hernández dvěma góly vystřelil výhru Manchesteru

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Manchester United poprvé v této sezoně anglické ligy zvítězil na soupeřově hřišti. Po předchozích čtyřech venkovních remízách dnes uspěl na půdě Stoke. O výhře 2:1 rozhodl pět minut před koncem mexický útočník Javier Hernández, který dal dva góly a v posledních čtyřech ligových zápasech skóroval čtyřikrát.

Manchester znovu nehrál nijak oslnivě a Stoke bylo dlouho aktivnějším týmem. Pak však nepohlídalo standardní situaci a Hernández hlavičkou zády k brance otevřel skóre. Devět minut před koncem sice Tuncay povedenou individuální akcí vyrovnal, jenže pak se znovu prosadil Hernández a opět skvěle zastoupil Wayna Rooneyho, který kvůli zranění stále chybí.

Náznak toho, že s novým vedením přichází i konec výsledkové krize, přinesli fotbalisté Liverpoolu vítězstvím 2:1 nad Blackburnem. Po druhém triumfu v sezoně se dostali z pásma sestupu.

O výsledku se rozhodlo mezi 48. a 53. minutou. Domácí poslal do vedení stoper Kirgiakos, ovšem záhy bylo
vyrovnáno po vlastním gólu Carraghera. Neuběhly ani dvě minuty a španělský kanonýr Torres zařídil Liverpoolu vítězství. Pro kritizovaného útočníka to byl první gól v klubovém dresu po téměř dvou měsících.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.