Arsenal přejel oslabený Manchester City

Ve šlágru 9. kola Premier League dokázal Arsenal vyhrát na půdě Manchesteru City jednoznačně 3:0. Zápas do velké míry ovlivnila situace již z 5. minuty, kdy musel po červené kartě opustit hřiště domácí obránce Dedryck Boyata.

Zápas mezi Manchesterem City a Arsenalem začal vzpomínkou a minutou potlesku na památku Malcolma Allisona, který v 70. letech vedl jako trenér domácí Citizens a 14. října ve věku 83 let zemřel.

Samotný zápas začal hezky od podlahy, už v první minutě se na pravé straně prosmýkl okolo Johana Djourou domácí Carlos Tévez, přihrál před branku, kde měl brankář Lukasz Fabianski velké štěstí, že nabíhající David Silva nezakončil razantněji a vyslal na polského gólmana pouze slabou střelu.

Velká komplikace přišla pro domácí už v 5. minutě, kdy Cesc Fabregas vysunul do úniku Marouana Chamakha a domácí zadák Dedryck Boyata musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Jelikož byl v pozici posledního obránce, musel nejmladší člen domácí sestavy předčasně pod sprchy.

Arsenal začal své převahy záhy využívat. Hlavička Djouroua ještě skončila nad brankou, ale když si Samir Nasri ukázkově narazil míč s Andrejem Aršavinem a zblízka vystřelil přesně k tyči, byl již brankář Joe Hart bezmocný.

Manchester City měl dobrou šanci k vyrovnání stavu po kolmé přihrávce Jamese Milnera na nabíhajícího Micaha Richardse, ale ačkoliv se domácí obránce dokázal přes dva hostující hráče uvolnit, zakončil svoji akci nepřesnou střelou mimo.

Arsenal měl jedinečnou šanci na zvýšení náskoku krátce před poločasem, kdy Vincent Kompany podrazil v rohu pokutového území Fabregase, ale sám postižený nechal při penaltě vyniknout brankáře Harta.

Dobré šance domácích Citizens na vyrovnání přišly okolo 60. minuty. Střelu Silvy z úhlu však vytlačil na rohový kop Fabianski a neprosadil se ani střídající Emmanuel Adebayor, jehož hlavička skončila nad brankou.

Gólově naopak opět udeřilo na druhé straně. Fabregas se pokoušel další kolmou přihrávkou vysunout Chamakha, míč se však odrazil k nestřeženému Alexi Songovi, který ránou z hranice pokutového území vymetl pavučinu v šibenici.

Arsenal si již poté pouze hlídal bezpečný náskok, který v závěru ještě navýšil po přihrávce Nasriho střídající Nicklas Bendtner. Domácím nebyl přán ani čestný gól, dobrý pokus Jeroma Boatenga v poslední minutě opět zneškodnil brankář Fabianski.

Manchester City – Arsenal 0:3 (0:1)
Branky: Nasri (20.), Song (66.), Bendtner (88.)